Podle předpovědí počasí nás v příštím týdnu čekají letní teploty. Deník proto zjišťoval, která přírodní koupaliště na Chebsku jsou vhodná ke strávení horkých dnů.

„Podle posledních měření je u nás voda nezávadná a vhodná ke koupání,“ uvedl Petr Černý, člen občanského sdružení Area Egrensis a provozovatel přírodního koupaliště Dřenice. Sem míří celé rodiny nejen k vodě, ale také na sportovní akce. „Až do konce prázdnin pořádáme každý víkend sportovní akce s doprovodným programem pro veřejnost. Naší hlavní myšlenkou je, aby sem přišlo co nejvíc lidí a když tatínkové rodin sportují, mohou se zapojit i děti s maminkami a nemusí se na ně jen pasivně dívat nebo zůstávat doma,“ uvedl Černý.

V autocampu Rybářská bašta je stále plno. Poslední měření hygieniků z konce června označilo vodu za vhodnou ke koupání. Podle personálu se lidé koupou, ač to v chladnějších dnech odporuje zdravému rozumu. Podle návštěvníků koupaliště je prý dokonce voda teplá.

Na pohled je voda čistá i na koupališti Lido v Mariánských Lázních. „Měření budeme provádět v nejbližší době,“ uvedl provozovatel Roman Plzák.
Aktuální výsledky kvality vody očekávají také na kempu Václav. I zde je voda na pohled v pořádku, jak ale bude znít verdikt laboratoře není zatím jisté. První měření v červnu ale označilo vodu za nezávadnou.

Dlouhodobě kvalitní voda je na Jesenici. Kde ovšem platí už od června zákaz koupání, je přehrada Skalka v Chebu. Na vině jsou jako obvykle nebezpečné sinice.