Příjezdy do Chebu se upravují. První pětina prací je již téměř hotová. Motoristy bude vítat nová zeleň nebo také replika černé věže Chebského hradu.
„Zkrášlení prvního z pěti nejfrekventovanějších míst při vjezdech do našeho města je téměř u konce,“ informovala mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Jde o kruhovou křižovatku u průmyslového parku, kterou již zdobí stromy, keře, trávník, ´zálivy´ z kamínků a mulčovací kůra.“ Zanedlouho přivítá řidiče ještě kovová konstrukce s nápisem vítajícím všechny občany i návštěvníky města.

Mluvčí také popsala, že na druhé kruhové křižovatce u průmyslového parku, kde se právě pracuje, bude dominantním prvkem replika černé věže Chebského hradu s růžemi. „Zelený pás u vjezdu do Chebu ve směru od Františkových Lázní zpestří nová výsadba a již zmíněná kovová konstrukce, pásu u křižovatky mezi bývalým Plusem a čerpací stanicí Shell budou vévodit stožáry s vlajkami a také na kruhové křižovatce u Tesca vynikne nová výsadba,“ dodala mluvčí radnice Martina Kuželová.

Podle chebského místostarosty Michala Pospíšila je první dojem návštěvníků důležitý. Podle něj si udělají obrázek o městě. „Vjezdy jsou vstupní branou do města,“ sdělil místostarosta. „Všude v západní Evropě proto bývají upraveny co nejatraktivněji, zatímco u nás dosud vypadaly dosti nevábně.“ Práce zahradnické firmy ze Všerub přijdou na necelé 2 miliony korun. Hotovo by mělo být do konce června.

A co na to lidé? „Možná jsou důležitější věci, do kterých by bylo třeba investovat – ale ty jsou a budou stále,“ řekl Tomáš Dvořák z Chebu. „A je pravda, že první dojem dokáže člověka dost ovlivnit. Nemyslím si tedy, že by to byly vyhozené peníze.“