Změnu dramaturgie připravilo pro letošní sezónu Produkční centrum Kamenná v Chebu. Veřejnost se může těšit na řadu zajímavých akcí. Na své si přijdou nejen mladí, ale také senioři, na které se chtějí v Produkčním centru zaměřit.

„Nově se v naší nabídce objeví například volnočasové aktivity pro dospělé, jako jsou taneční kurzy, cvičení s tancem, jóga nebo tchaj tchi,“ uzvedla nová dramaturgyně Produkčního centra Mirka Pavlíková.

Počítá se i s pravidelnou řadou pořadů pro seniory, které se budou konat v odpoledním čase. Jednou z prvních vlaštovek je koncert oblíbené dvojice Evy a Vaška.
„Ten chystáme na 15. března. Začínat bude ve 14 hodin. Navíc chceme ještě seniorům nabídnout nedělní odpoledne s dechovkou,“ dodala Pavlíková.
Změna ve složení programů se podle prvních ohlasů Chebanům velmi líbí.
„Na Evu a Vaška se určitě půjdu podívat. A ještě zkusím dát dohromady nějakou partu bab, abychom si to pořádně užily,“ zajásala chebská seniorka Anna Mašková.

Zaujala také nabídka tanečních kurzů pro dospělé.
„Budu tam muset dotlačit manžela. Občas mne vezme na ples a pak tam sedí jako pecka, protože naposledy tančil před třicet lety v tanečních,“ zasmála se Eva Loukotová z Chebu.

Změna dramaturgie ale neznamená, že v Produkčním centru bude všechno úplně jinak. „Pořady, které se nám osvědčily, nadále zůstávají,“ zdůraznila Pavlíková. Produkční centrum se podobně jako jiné organizace zabývající se kulturou potýká se stálým poklesem návštěvníků.
„To je právě důvod, proč se snažíme najít nové formy pořadů,“ zdůraznila Pavlíková.
V létě tak ožije areál Krajinné výstavy pod Chebským hradem komponovanými pořady pro celé rodiny. Kromě hudby se lidé mohou těšit také na výtvarné dílny nebo šermířská vystoupení.
Klášterní zahrada pak bude věnovaná komornějším akcím, jako je relaxační nebo vážná hudba.

Chebská radnice bude ale muset ještě vložit peníze do některých oprav objektu v Kamenné ulici.
„Zhruba 750 tisíc korun budou stát nejnutnější práce, jako oprava podlahy v Zrcadlovém sále nebo malování,“ poznamenal chebský místostarosta Michal Pospíšil.
Radnice k tomuto kroku přistoupila, i když v loňském roce odkoupila dům Svoboda, kde počítá s vybudováním nového kulturního centra, které by odpovídalo požadavkům současnosti.

„Jeho dokončení bude ještě nějakou dobu trvat a do té doby by v Chebu kultura chyběla,“ poznamenal Pospíšil.
Už pouhý výčet jmen, která uvedla dramaturgyně Produkčního centra slibuje, že letos budou mít Chebané o zábavu postaráno. Koncertovat zde mají nejen Eva a Vašek, ale také Aneta Langerová, Mňága a Žďorp, Lenka Filipová, Ewa Farna nebo Věra Špinarová.