Slunečného počasí si užívají jak studenti, tak ti, kteří mají dovolenou. Ne všichni si ale čas mohou vychutnávat bez práce třeba u vody. Například sportovci na sobě musejí pracovat i v létě.

„Připravuji se na jarní soutěž v kulturistice mužů,“ uvedl Michal Kičák z Chebu. „Mám s tím ale mnoho práce i přes léto. Už jsem zahájil objemovou přípravu.“ Vysvětlil, že ta spočívá v dostatečném přísunu jídla a důsledném cvičení. Do podzimu by chtěl chebský sportovec přibrat asi 20 kilo. „Jsem rád, že mě podporuje Vítězslav Janda z Františkových Lázní, ke kterému chodím cvičit.“ Tělocvičnu musejí totiž ti, kteří sportují, kvůli dobrým výsledkům navštěvovat často. „Posiluji v tělocvičně asi šestkrát týdně.“ Před Michalem Kičákem je teď ještě mnoho práce. „Vypadá to, že si od cvičení odpočinu až po soutěži. Naštěstí mě to baví, takže se nemusím příliš přemáhat.“

Oslovení občané si ale léto užívají se vším všudy. „Když je hezky, tak mě v posilovně nikdo neuvidí,“ smál se Lukáš Janeček z Chebu. „Jediný sport, který v takové době provozuji, je grilování. Na druhou stranu uznávám, že bych pak na žádné soutěži neuspěl,“ dodal s úsměvem.