Již po třicáté se sešli nejen současní studenti, ale také absolventi chebské části Ekonomické fakulty Západočeské univerzity v Plzni na Kýblu akademické krve. Na chebské transfúzní stanici se sešla padesátka mladých lidí, aby darovala svou krev.

„Dávám ji již po devětadvacáté,“ uvedl Ladislav Kratochvíl. Ten absolvoval ze studentů kýblů krve nejvíc, a to ačkoliv dávno dostudoval.
„Všechny mám jen já,“ smál se Libor Michalák. „Není ani složité studenty na dárcovství nalákat. Nakreslím kýbl, připravím přihrádky na podpisy a když je to plné, tak jdeme,“ usmíval se.

Letos se přihlásilo padesát studentů.
Absolventi si na akci rádi udělají čas, i když to často bývá nadlidský výkon.
„Musím to vždy nějak sladit s prací,“ uvedla Hana Konečná z Prahy. „Nejsem z Chebu, takže to je pro mně složité,“ vysvětlovala. Jedním z důvodů, proč s dárcovstvím krve začala, byla chuť pomoci. „Nikdy nevíte, kdy sami budete krev potřebovat,“ sdělila. „Ale také jsme to brali jako samozřejmost. Mimo jiné jsme chtěli udělat Liborovi Michalákovi radost.“

Studenti a absolventi neodešli s prázdnou. Jako pokaždé, tak i tentokrát obdrželi dárek. Obrázek k třicátému kýblu krve vytvořila výtvarnice Miriam Štěpánová.
„Jsem jí moc vděčný, že nám tímto způsobem pomohla,“ uvedl Libor Michalák.

Třicátým Kýblem akademické krve vstoupilo studentské dárcovství Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni do 16. roku své existence. Stalo se tak v úterý
22. dubna 2008 na chebské transfuzní stanici a účast byla rekordní: 50 dárců, z toho 14 poprvé v životě. Nápočtem tak poskytlo 430 dárců 1.078 odběrů, Kýbl krve přilákal k dárcovství již 385 prvodárců.