VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cheb uvolnil dalších jeden a půl milionu korun na lůžka

CHEB - Chebského občana zaráží nerovnost podmínek pro poskytování dotací

29.9.2008
SDÍLEJ:

KLIENTI LÉČEBNY DLOUHODOBĚ NEMOCNÝCH V CHEBU se už neobávají budoucnosti. Zařízení funguje pod vedením nového provozovatele a nemocných lidí se nijak nedotklo zákulisní jednání o převzetí léčebny. Foto: DENÍK/ Nataša Šmatová

Jen skončily nepříjemnosti okolo převzetí Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN) v Chebu a nejistota klientů, zda se budou mít kam uchýlit, vstupují na scénu další otázky.

Týkají se jeden a půl milionové dotace na vybavení oddělení sociálních lůžek v posledním patře léčebny. „Zajímavé je, že dotace na vybavení LDN provozované společností Amica Centrum nebyla řešena také jako v případě chebské nemocnice,“ uvedl například Tomáš Peták z Chebu. „To znamená, že vybavení léčebny nakoupené za příspěvek od města by zůstalo majetkem Města Cheb,“ vysvětlil Cheban. Zmíněný postup totiž město zvolilo v případě třímilionového příspěvku chebské nemocnici. Postele, které nemocnice nakoupila, jsou stále majetkem Chebu. „S příspěvkem souhlasím, všemi deseti, nicméně provedení a nerovnost podmínek dvou subjektů podnikajících na poli sociálních a zdravotních služeb je zarážející,“ poznamenal na závěr Peták.
Budova léčebny patřila Karlovarskému kraji, který ji prodal společnosti Amica Centrum, i když se do výběrového řízení přihlásila také společnost Carvac.
Ta až do června léčebnu provozovala. Carvac musel léčebnu opustit, ovšem už v té době se začínala jednotlivých oddělení ujímat Amica Centrum. Klienti obývající léčebnu si nebyli jisti, zda mohou zůstat v Chebu, či se budou stěhovat do Aše.

Právě Carvacu daroval Cheb peníze na vybavení sociálního oddělení. „Město Cheb uvolnilo před dvěma lety částku tři miliony korun pro společnost Carvac a protože léčebna změnila vlastníka, společnost Carvac se odstěhovala do Aše a rozporovala darovací smlouvu. To znamenalo, že dotaci ve výši jeden a půl milionu korun na vybudování sociálních lůžek, za kterou Carvac nakoupil postele a veškeré vybavení, prakticky odvezl do Aše,“ uvedla jednatelka firmy Amica Centrum Jana Křížová. Starosta Chebu Jan Svoboda proto vyvolal v letních měsících řadu jednání s představiteli Carvacu.
Výsledkem bylo, že Carvac veškeré vybavení Amice pronajme na tři měsíce a poté město uvolní dalších jeden a půl milionu korun na nábytek do oddělení sociálních lůžek. Smlouvu na dotaci už má Amica Centrum v ruce.

Podle vyjádření manažerky Carvacu Taťjány Krýslové je běžným postupem, že se při přebírání takového provozu nejprve nechá v klidu vystěhovat dosavadní nájemce a teprve pak se stěhuje nový. Jak si posteskla, kraj se k Carvacu zachoval macešsky a dostatečně neocenil práci někoho, kdo se vyzná v oboru a svou práci umí.

Autor: Nataša Šmatová

Místo události:
29.9.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení