Krajská lékárna v Chebu? Není to nemožné. Krajský úřad Karlovarského kraje o této možnosti uvažuje. Mnozí obyvatelé města by ji uvítali.

„Bylo by to dobré. Člověk by alespoň nemusel platit třicet korun za položku na receptu,“ uvedla chebská seniorka Jiřina Stužková. „Zvláště pro nás, kteří si chodíme pro více léků pravidelně každý měsíc, by to bylo velké ulehčení. Já osobně jsem velmi uvítala, když kraj začal platit i poplatky za ošetření.“
Mluvčí Krajského úřadu Andrea Bocková potvrdila, že kraj skutečně o vybudování krajské lékárny v Chebu uvažuje. „Ale není to jen tak. V současné chvíli se zkoumají možnosti a probíhají nejrůznější jednání. Lékárna má svá specifika a vyžaduje splnění zvláštních předpisů, ať už hygienických anebo nároků na atestované zaměstnance,“ vysvětlila mluvčí.

„Zcela určitě to není záležitost jednoho nebo dvou měsíců. Pokud se kraj rozhodne, že lékárnu zřídí, nebude to tak rychle,“ vysvětlila.
Otázkou také je, zda by byla krajská lékárna přímo v areálu chebské nemocnice.

„Nemusí být přímo v nemocnici,“ řekla mluvčí. „Dal by se třeba koupit nějaký jiný prostor mimo zdravotnické zařízení,“ doplnila.
Na proplácení regulačních poplatků v krajské lékárně ale teď doplatil Moravskoslezský kraj.

Ostravský soud uvedl, že se jedná o nekalou soutěž v podobě třicetikorunových darů v krajské lékárně v Opavě. Žalobu podala soukromá lékárna.
Dá se tedy očekávat, že by se po tomto jejím úspěchu mohla strhnout lavina žalob dalších soukromých lékáren, které kvůli rozdávání krajských peněz v hrazení třicetikorunových poplatků za pacienty přišly o velkou část svých příjmů.

Na možnost nekalé soutěže upozorňovali mnozí politici i lékárníci.

„Podle mého názoru byla hloupost vymýšlet něco, co se potom stejně zase změnilo,“ netajila se Stužková. „Jenže v naší republice to takhle funguje naprosto se vším. Někdy si připadám jako v Kocourkově,“ zakončila.