Devátý ročník dětského karnevalu přilákal do do Hájenské Restaurace v Dolíčku přes stotřicet dětí. Organizátoři pro ně nachystali různé soutěže o hodnotné ceny.

„Letos jsme zde měli stejný počet dětí jako v předešlých letech,“ řekl hlavní organizátor akce Miroslav Zeman. V tombole, které se mohli zúčastnit všechny děti bylo celkem přes sto cen. „Měli jsme tu autíčka pro kluky, panenky pro holky, někteří vyhráli i dětské kolo,“ řekl Zeman. Každý rok se tato akce koná ve skoro stejném období.

Celým odpolednem provázela živá kapela i se zpěvným doprovodem. Příprava na tuto akci trvá i tři měsíce dopředu. „Je potřeba včas zajistit hračky, včas obvolat sponzory a zařídit plno dalších záležitostí,“ řekl Miroslav Zeman. „Proto se na karneval začínáme chystat už v prosinci,“ doplnil.

Dětem se karneval velice zalíbil a měly z něj radost. „Je to tu moc hezké,“ řekla osmiletá Jesika z Chebu. „Nejvíc se mi líbilo, že jsem si zde mohla zatančit a bavily mě i hry, které jsme hráli. Bohužel jsem v tombole nic nevyhrála,“ doplnila. Při pořádání akcí podobného typu mohou nastat podle organizátorů i nečekané komplikace. „Žádné výrazné problémy přípravě karnevalu jsme neměli,“ řekl Miroslav Zeman. „Ale stalo se nám, že jsme zakoupili v jednom chebském obchodě elektrickou motorku na baterie,“ pověděl Zeman. „Nikdo mě při koupi neinformoval, že do pěti dnů musím nahlásit reklamaci. Motorku jsem bohužel vyzkoušel až za dva týdny a zjistil jsem, že nefunguje. Tak jsem do obchodu zašel a oni mi motorku vzali na reklamaci, a řekli, že oprava bude trvat měsíc. Nakonec jsem se rozhodl, že až jí opraví, věnuji ji do mateřské školky v Hájích,“ doplnil Miroslav Zeman.