Odbor pro dotační politiku chebské radnice zajistil zpracování studie na úpravu zahrad mateřských škol v Chebu.
„Upravy se týkají celkem devíti mateřských škol a dvou školních hřišť,“ uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil.
„Úpravy v mateřských školách by měly stát asi 37 milionů korun, 3,4 milionu hřiště v ulici Osvobození a 6,7 milionu pak hřiště na sídlišti na Spáleništi,“ upřesnil.
V možnostech města ale není zaplatit takovou sumu najednou. Pospíšil proto předpokládá, že město bude hledat zdroje hlavně v dotacích.
„Problém je ale v tom, že zatím nejsou programy, ze kterých bychom mohli o tyto prostředky žádat. Skoro nic nefunguje,“ postěžoval si místostarosta Pospíšil. Celá akce bude rozdělena také na několik etap. V té první se počítá s modernizací zahrady mateřské školy v ulici Komenského, 26. dubna a Malém náměstí.
Radnice chce k modernizaci školek přistoupit kvůli tomu, že zájem o tato zařízení ze strany občanů v poslední době stále roste. V zahradách mateřských škol je třeba vyměnit staré hrací prvky ze 70. let minulého století, které už neodpovídají dnešním nárokům na bezpečnost.
„Moderní hrací prvky jsou velmi drahé. Například vrak lodi známý z hřiště v areálu Krajinné výstavy přišel na půl milionu korun,“ poznamenal Pospíšil.
Kromě zahrad bude radnice inveystovat nemalé prostředky také do úprav objektů, které vyplynuly z energetických auditů. Měnit se budou například okna a objekty dostanou zateplení