Každoročně je 8. březen věnovaný ženám. Den, kteří mnozí rádi využijí, aby potěšili své drahé polovičky. Druzí ho ale zatracují. Vzpomenou si na pompézní oslavy minulého režimu a karafiáty. I přes to, že ho má mnoho lidí spjatých právě s minulým režimem, před Mezinárodním dnem žen prodej květin, bonboniér a kosmetiky opětovně stoupá.

„Co se týká prodejů květin, Mezinárodní den žen se na pomyslném žebříčku svátků oslavujících ženy umisťuje až na třetím místě,“ říká nákupčí květin společnosti Tesco Blanka Jošková.

Nejen ve světě, ale i na Chebsku je Mezinárodní den žen stále oblíbeným významným dnem. Především v menších obcích si oslavované ženy dnešní den užijí.

Oslavovat se bude třeba v Milíkově. „Jako tradičně máme pro ženy oslavu přichystanou,“ řekl místostarosta Ladislav Ivány. „Nepojímáme to jako Mezinárodní den žen, ale jako Den žen v Milíkově.“ V obecním domě začne dnes od devatenácti hodin velká zábava. K tanci a poslechu bude hrát až do rána skupina Bonus. Místní ženy dostanou jako každoročně hyacint. Budou také pohoštěny čtvrtkou kuřete, kávou, zákuskem a nebude chybět ani víno z Moravy. „Scházíme se tady pravidelně,“ řekla již minulý rok místní obyvatelka Dana Bežáková. „Vždy se dobře bavíme.“