Strach. To je pocit, který má valná část cestujících, kteří procházejí chebským nádražím nebo jeho okolím. Nikdy neví, na jaké individuum narazí.
Chebští strážníci tady například museli zasahovat proti opilci, který v pozdních odpoledních hodinách obtěžoval okolí.

„Naše hlídka po příjezdu na nádraží zjistila, že se jedná o podnapilého německého turistu tropícího výtržnosti,“ uvedl ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík.

Se strážníky se Němec okamžitě dostal do potyčky, když ho chtěli identifikovat.

„Nakonec mu museli nasadit pouta a převézt ho na policejní služebnu,“ dodal ředitel. Prostřednictvím cizinecké policie se pak agresivní opilec dostal domů do Německa. Jaké ale bylo překvapení chebských strážníků, když dostali zprávu z Německa o tom, proti komu vlastně na chebském nádraží zasahovali.
„Jednalo se o muže ročník 1986, který měl za sebou už šestnáct trestných činů. Mezi jinými i propagaci fašismu,“ poznamenal Šmolík.

Právě podnapilí němečtí turisté, bezdomovci a lehké ženy jsou podle řady cestujících největším problémem chebského nádraží a jeho okolí.
„Na lavičkách před nádražím posedávají, když je teplo, bezdomovci a obtěžují,“ postěžovala si studentka Aneta Roubalová. „Kdyby jenom žebrali peníze nebo cigarety. Pro všechny ženy, které jdou okolo, mají jen nejrůznější vulgární narážky a pokřikují na ně. Jde z nich doslova strach,“ dodala.

Parčík před nádražím se stal podle cestujících místem, kterému je lépe se vyhnout.
„Vracela jsem se od kamarádky z Podhradu. Vystoupila jsem z autobusu a nestačila se divit. Vzadu v parčíku byl jeden z těch bezdomovců. Stáhl si kalhoty, vykálel se a šel dál. Že se na něho někdo dívá, mu bylo úplně jedno,“ popsala svůj zážitek Marcela Burdová z Chebu. Navíc podle ní lidé bez domova vegetují také v parčíku na Třídě Svobody nad chebským Úřadem práce.

Ve večerních hodinách se pak nádraží a jeho okolí mění v ´pracoviště´ lehkých žen nebo zlodějek.
„Je to docela sranda pozorovat Němce, jak se vrací na poslední vlak domů. Ženský se na ně doslova lepí. Domnívám se, že velká část z nich ještě na poslední chvíli přijde o peníze,“ řekl Pavel Březina, jeden z pravidelných cestujících. Situace na nádraží se podle něj ale zlepšila po té, co v hale začali hlídkovat zaměstnanci bezpečnostní agentury. „O to horší je to ale venku,“ povzdechl si Březina.

Podle šéfa chebských strážníků chybí účinná zbraň proti bezdomovcům. „Více méně nic nemají. Blokové pokuty se tak míjí účinkem. Pokud je z míst vykážeme, tak se tam za chvíli zase vrátí. Na problémová místa, mezi která patří i nádraží s okolím, jezdíme hodně často,“ podotkl.