Kdejaký uhynulý kus zvířete vyvolává v této době na Chebsku paniku. Důvodem je několik nálezů zbytků mrtvých zvířat. Obyvatelé Chebska ve většině případů obviňují vietnamské občany.

Nedávno našli na Svatém Kříži chebští strážníci v lese za vietnamským obchodním centrem odřezané kozí hlavy a vnitřnosti zvířat. Ta pravděpodobně skončila na talířích některé z místních asijských restaurací.
„Hlídka si nejprve myslela, že do lesa někdo pohodil staré lednice,“ uvedl ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík.

Vietnamští restauratéři ze ale tvrdí, že kozí maso v kuchyních nepoužívají.
„My v restauraci vaříme z hovězího, vepřového nebo drůbežího masa. Kozí maso se tady v žádné restauraci určitě nepoužívá,“ reagoval na dotaz Deníku majitel thajské restaurace ve Zlatém Kříži Dang Xuan Duoc. Kozí maso si mohl podle něj použít některý Vietnamec pro soukromou hostinu. S její přípravou je prý ale mnoho práce.

Minulý týden našel náhodný kolemjdoucí nedaleko obce Komorní Dvůr u Střížova černou skládku, kde byla mrtvá těla několika koz, hlava býčka a hlavy a packy s kůží zhruba od šesti psů.

Jak uvedl pracovník specializované firmy na odvoz živočišných zbytků, on sám jich skutečně napočítal šest.
„Budeme to šetřit jako založení černé skládky. Jedná se o přestupek na úseku ochrany životního prostředí,“ uvedla mluvčí chebských policistů Martina Hrušková.

„Musíme zjistit skutkový stav věci a zda zahájíme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat,“ řekla.
„Chovatel je povinen veškeré živočišné zbytky nechat odstranit asanačním podnikem,“ uvedla ředitelka Krajské veterinární správy v Karlových Varech Mária Slepičková. „V každém případě byl na černé skládce porušen veterinární zákon, paragraf 40. Za to hrozí fyzické osobě a nepodnikající právnické osobě pokuta do deseti tisíc korun, podnikatel může dostat až půlmilionovou pokutu,“ sdělila. Existuje podezření, že se zbytky psů dostaly na skládku z bývalého kravína ve Střížově. Odtud údajně kupují od místních bezdomovců psy vietnamští občané a vozí si je do Lipové.

„Šly jsme jednou okolo domu, kde bydlí Vietnamci, a ti před námi hodili do strouhy zkrvavenou psí kůži,“ řekly dvě místní školačky. „Také jsme viděly, jak si cizinci vezli v autě zavěšené psy za packy. Okolo byl hrozný zápach.“

Včera vyvolaly zděšení také tři mrtvé krávy u pastvy v Horních Dvorech. Majitelka stáda ovšem uvedla, že se jedná o přirozený úhyn následkem střídání počasí a nachlazení zvířat. Na místo ihned přijela asanační služba, která uhynulé kusy odvezla na kafilerii. Za jedno zvíře zaplatí majitelka specializované firmě pět tisíc korun.