Ručně zdobená vejce, medové perníky, pletené pomlázky a další byly k vidění na velikonočním jarmarku v chebském muzeu. Všechno si přišly prohlédnout stovky lidí. „Je to tu moc krásné,“ řekla šedesátiletá Marie z Františkových Lázní. „Kraslice jsou naprosto úžasné a okouzlující,“ doplnila.

„Tuto akci pořádáme již po několikáté,“ uvedla sekretářka muzea Simona Kočí Hámková. „Návštěvníci měli možnost zde ochutnat různé dobroty, pečené cukroví, beránky a podobně. Samozřejmě si zde mohli zakoupit i kraslice, pomlázky nebo ručně pletené košíky,“ informovala Kočí Hámková. Dále mohli přítomní spatřit dětská vystoupení.

„Malování kraslic se věnuji na přeskáčku od svých dvanácti let,“ řekla jedna z výtvarnic Hana Pajerová. „Na vejce maluji původní západočeskou batikou. Nejdřív jsem kraslice vybarvovala podle pohlednic a posléze jsem začala vymýšlet svoje vlastní variace,“ doplnila.

Návštěvníky udivily především různé způsoby zdobení kraslic. „Dnes jsem tady poprvé a je to nádhera,“ řekla návštěvnice Renata Slováčková ze Sokolova. „Ze všeho nejvíce mě zaujala drátovaná vajíčka, ale líbí se mi tady všechny věci, které tu jsou dneska k vidění,“ doplnila. Některé velikonoční ozdoby byly netradiční. „Vyrábím háčkované kraslice, košíčky a podobné drobnosti,“ pověděla Miroslava Geigerová z Chebu. „Věnuji se tomu od dětství, ale nikdy jsem se nezúčastnila žádné soutěže, protože v té době se soutěže podobného typu nedělaly,“ doplnila. V muzeu byly k vidění také kované předměty. „Zaujaly mne tyto zvláštní ukované výrobky,“ řekl Miroslav Černý z Chebu. „Pamatuji si na doby, kdy se kovalo. Vrací mi to vzpomínky,“ doplnil.
Spolu s velikonočním jarmarkem v muzeu se na chebském náměstí Krále Jiřího otevřely i velikonoční stánky s různými dárkovými předměty.