Od obchodu k obchodu táhnou chebští bezdomovci a všude jsou s nimi problémy. Mezitím se zastaví na nádraží a tam je to ještě horší.
„V nádražní hale mají cestující k dispozici jedinou lavičku a tu věčně okupují špinaví a věčně opilí bezdomovci,“ postěžovala si Karina Hrdinová z Chebu. „Když je někdo napomene, tak na něj jen začnou hulákat. Trochu respektují jen strážníky. Do haly se ale vrátí chvilku potom, co odjedou,“ dodala smutně.
Ani teplé počasí ale nepřináší cestujícím úlevu. Cestou na nádraží musí projít okolo parčíku, kde se lidé bez domova velmi často povalují. Posedávají také na okolních lavičkách a popíjejí laciný alkohol. Podle toho vypadá také jejich jednání.
„Mám strach tudy chodit. Raději se k někomu přidám. Nejvíc mi vadí jejich žebrání a vulgární výrazy,“ řekla studentka Iva Horáková z Chebu.
Podle velitele chebské městské policie Jiřího Šmolíka nemají strážníci vůči bezdomovcům účinnou zbraň. „Blokové pokuty nezaplatí, nemají z čeho. A když je z nádražní haly nebo parku vykážeme, odejdou jinam,“ řekl Šmolík.
Při jednom z posledních zásahů vykázala hlídka bezdomovce v 11.50 hodin z nádražní haly, aby kvůli nim musela už ve 14.15 zasahovat u prodejny Lidl. „Dva muži ve věku 58 a 36 let, mimochodem známé firmy, zde budili veřejné pohoršení. Byli tak opilí, že po lékařském ošetření museli být dopraveni na sokolovskou záchytku,“ upřesnil Šmolík. Podobné případy jsou podle něj téměř na denním pořádku.