Vůně pečiva se bude znovu linout po chebském náměstí Krále Jiřího z Poděbrad. Několik měsíců opuštěná pekárna v horní částí znovu ožije.
„Ráno cestou do práce jsem si tam vždycky kupoval něco na zub,“ poznamenal Jaroslav Matějka z Chebu. „Docela mne zklamalo, když pekárna skončila provoz. Zvlášť když zavřeli i pekařství v dolní části náměstí,“ dodal.

O tom, že město už má nájemce pro jednu z prodejen pečiva na náměstí informoval chebský místostarosta Miroslav Plevný. Stane se jím chebská pekárna Tritia.

„Čekáme na předání klíčů od provozovny. Pak připravíme interiér pro prodej našeho zboží,“ uvedl jednatel společnosti Tritia Rostislav Beran. Netrpělivý zákazníci si tak budou muset ještě několik týdnů na otevření počkat.. „Otevřít bychom chtěli ještě před Vánocemi,“ zdůraznil Beran.
Nové využití najde také bývalá prodejna pečiva a zákusků na nároží Jateční ulice a náměstí Krále Jiřího.

„Do těchto míst se přestěhuje infocentrum z Grünerova domu,“ sdělil chebský místostarosta Miroslav Plevný.

Úprava těchto prostor pro nové využití má město přijít na částku zhruba dvou miliónů korun.
„Infocentrum je už malé. Stačí aby přišli dva či tři turisté a v současných prostorech už není k hnutí,“ zdůvodnil stěhování místostarosta Plevný. „Celková výměra prostor, které se budou pro potřeby infocentra upravovat je 192 metrů čtverečních,“ upřesnila tisková mluvčí chebské radnice Martina Kuželová.
Pro město je rozšíření prostor infocentra nutností. Vždyť Cheb je podle statistických údajů šestým nejnavštěvovanějším městem České republiky. Kromě Prahy, Brna, Plzně a Karlových Varů je před ním jen Český Krumlov.

Nová pekárna i turistické infocentrum budou mít snad za důsledek oživení náměstí. Velká část zahraničních zákazníků totiž zamíří spíše za levnými nákupy do okrajových čtvrtí. Samotné náměstí stojí stranou jejich zájmu. Možná i proto je zde stále několik prázdných budov. Ať už se jedná o budovu bývalé pošty nebo rohový dům kde před nedávnem fungovala lékárna.