Už tak tragickou bilanci dopravních nehod, které skončily smrtí, zhoršila na konci roku 2007 havárie osobního automobilu Renault nedaleko od Velké Hleďsebe. Do konce roku přitom chyběly dvě hodiny.

„Kolem 22. hodiny řídil 26letý muž z Velké Hleďsebe osobní automobil Renault Chamade po silnici číslo I/21 ve směru od Chebu do Mariánských Lázní. V prudkém klesání vyjel vlevo do protisměru. Vozidlo uvedl do smyku a poté vylétl vlevo mimo vozovku, kde se převrátil na levý bok,“ informovala o dopravní nehodě chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.
Řidič nebyl v době jízdy připoutaný a náraz ho vymrštil ven z vozu.
„Následnému zranění pak na místě podlehl,“ dodala Martina Hrušková.

Podle policejních statistik se jednalo na silnicích Chebska již o sedmou dopravní nehodu, na jejímž konci byla smrt některého z jejích účastníků.
„Statistické údaje za celý rok 2007 budeme mít k dispozici v polovině ledna,“ poznamenala mluvčí. Podle listopadových údajů se na Chebsku stalo v roce 2007 šest dopravních nehod se smrtelnými následky a za stejné období roku 2006 zemřelo na silnicích deset osob. Dvě havárie přitom způsobili řidiči ze sousedního Německa.

„Na silnicích jsou policisté málo vidět. A když už vyrazí do terénu, tak většina řidičů ví, kde je má očekávat. Měli by svá stanoviště více obměňovat,“ poznamenal řidič Pavel Peterka z Chebu. Většina námi oslovených řidičů se domnívá, že dopravní policisté dávají přednost některým lokalitám, kde se dá předpokládat, že motoristé jezdí rychleji. „I několikrát denně jezdím třeba okolo křižovatky u čerpací stanice Ono, kde už se stala řada těžkých havárií. Policisty jsem tu ale viděl jen tehdy, když se tu něco stalo,“ zdůraznil Peterka.

Dopravní policisté ale nejsou jedinými, kdo se stará o bezpečnost provozu na silnicích regionu. V Chebu si řidiči musí dát pozor také na městské strážníky. Radar, který měli původně zapůjčený jen na měsíc, mají znovu k dispozici. Tentokrát ale na delší dobu. Z jejich zkušeností vyplývá, že si většina řidičů z omezení rychlosti ve městě příliš mnoho nedělá.

Komentář k tomuto článku najdete zde: