S dobou musejí jít i nevidomí a slabozrací. Ti z Chebska se mohou s nejnovějšími moderními trendy seznámit v úterý 15. ledna v chebské městské knihovně. Zde od 14 hodin začne seminář s názvem Zvukové záznamy systému mp3 pro nevidomé.

„Tyflocentrum Cheb ve spolupráci se zvukovým oddělením městské knihovny v Chebu všechny srdečně zvou na předváděcí akci o novém způsobu nahrávání zvukových knih a odborných časopisů pro nevidomé v systému mp3,“ uvedl Emil Miklóš z chebského Tyflocentra.
„Kvůli ukončení výroby magnetofonových kazet jsme si mezi nás pozvali odborné pracovníky z pražské knihovny pro zrakově postižené, aby nás seznámili s novým systémem nahrávání knih a časopisů na mp3 a doporučili vhodnou techniku, na které lze tyto knihy využívat. Součástí přednášky bude i praktická ukázka, jak se v systému mohou nevidomí a těžce slabozrací orientovat. Každý z nevidomých a slabozrakých by si z programu měl odnést mnoho poznatků,“ lákal nevidomý Miklóš.

Podle zrakově postižené Jany Jarůškové z Františkových Lázní je skvělé, že podobně handicapovaní občané mají na Chebsku stále více šancí pro svoje vzdělávání a zdokonalení života. Součástí tohoto semináře ´Zvukové záznamy systému mp3 pro nevidomé´ bude i výstava kompenzačních pomůcek pro nevidomé s praktickým využitím jak v domácnosti, tak při pracovním uplatnění.