Šestého Reprezentačního plesu nevidomých, který se uskutečnil v Domě kultury Ostrov, se zúčastnil nevidomý Emil Miklóš z Mariánských Lázní. V rozhovoru se svěřil, že to pro něj a jeho podobně postižené kamarády byla doslova událost roku. Své zážitky vylíčil pro Deník se slovy: „Ostatní také mohou vědět, že se bavit na úrovni umějí i zrakově handicapovaní.“

Pokolikáté jste na váš bál obvykle pořádaný v Ostrově na Karlovarsku vydal?
Doposud jsem se účastnil všech ročníků. To si nemohu nechat ujít. Jedná se doslova o svátek nevidomých. Je to totiž jedinečná příležitost na setkání s přáteli i ze vzdálenějších míst republiky. Tentokráte zde byli kromě lidí z Karlovarského kraje také kamarádi třeba z Prahy, Tachova, Domažlic i Opavy.

Popíšete, čím se letošní ples odlišoval od předchozích?
Každý náš bál je jiný. Například loni jsme ho pořádali v country stylu. Letos se pořádal v duchu moderní doby se zaměřením na zkrášlování našich partnerek. Užili jsme si kadeřnickou show Studia Vela Praha. To jsou mistři svého oboru, kteří češou děvčata na vrcholovou soutěž Miss ČR a mnohé módní přehlídky. V průběhu plesu si vytipovali tři účastnice plesu a ty v podvečer zdarma učesali. Nechybělo ani kosmetické studio a líčení přítomných dam. Samozřejmě že došlo také na tombolu. Líbila se rovněž prodejní výstava výrobků zrakově postižených.

Kolik nevidomých a slabozrakých z Chebska se akce účastnilo?
Z našeho regionu nás jelo dvacet a celkem si na reprezentačním bále užívalo asi sto padesát lidí.