Třiatřicet let. Přesně tak je staré vybavení chebské obřadní síně, kde se konají ty nejslavnostnější okamžiky života mnoha Chebanů. Novomanželé zde vstupují do svazku manželského a představitelé města zde vítají nové občánky. Pravidelně se tady pořádají také zasedání městských zastupitelů.
„Nábytek v obřadní síni budeme vyměňovat v období letních prázdnin,“ informoval tajemník chebské radnice Václav Sýkora. „Svatby se ale budou konat naprosto normálně,“ zdůraznil.

Jedním z hlavních důvodů výměny nábytku je jeho stáří. Pořízený byl před třiatřiceti lety. Křesla z obřadní síně nechá radnice vyměnit za nové židle s područkami. Navíc přikoupí i stolky.
„Ty budou v obřadní síni instalované vždy na jednání zastupitelů. Navíc jsme ještě pořídili elektronický hlasovací, řídící a evidenční systém pro rokování zastupitelů,“ dodal tajemník.

Nový nábytek přijde městskou kasu na 880 tisíc korun a hlasovací zařízení na dalších téměř 600 tisíc korun. Jejich dodavatele našla radnice ve výběrovém řízení.

„Nové židle do obřadní síně jsou určitě potřeba. Ta stará křesla jsou úplně zašlá a celá taková šedivá,“ řekla Jarmila Moravcová z Chebu. „Navíc se z nich docela špatně vstává. Jsou poměrně nízká. Židle budou snad lepší,“ dodala.

„Hlavně aby bylo v obřadní síni na jednání zastupitelů pořádně slyšet. Kvůli tomu jsem tam přestal chodit. Vůbec jsem nerozuměl, co kdo říká a jak vlastně hlasuje,“ uvedl chebský senior Josef Šimek.