VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyroste v Chebu nový sportovní areál?

Cheb - TJ Olympionik Cheb má už zpracovanou jednoduchou studii včetně rozpočtu

1.2.2008 1
SDÍLEJ:

Studie sportovního arálu TJ Olympionik ChebFoto: Foto: TK Olympionik Cheb

TJ Olympionik Cheb v čele s českou reprezentantkou Danou Fialovou, a od nové sezony 2008 se Sportovním centrem mládeže v cyklistice pro karlovarskou oblast, má další cíl. Vybudovat v Chebu sportovní areál s velodromem a víceúčelovými sportovišti nejen pro své členy, SCM, další společenské sportovní organizace, ale i pro školská zařízení v blízkém okolí. 2. ZŠ, Gymnázium Cheb, Integrovaná střední škola Cheb a ZČU fakulta ekonomická Cheb - to jsou školská zařízení, která by areál mohla plně využívat.

Areál TJ OLYMPIONIK CHEB by mohl být dalším významným sportovištěm. Mladí cyklisté z Chebu využívají ke svým tréninkům jedinou zimní dráhu v naší republice v Praze – Motole.

V současné době nejde jen o nějakou fantazii. Tělovýchovná jednota Olympionik Cheb má již zpracovanou jednoduchou studii včetně rozpočtu. Náklady na toto sportoviště by byly mnohem nižší než byly například náklady na vybudování zimního stadionu nebo tenisové haly. Navíc by tato sportoviště mohla sloužit i k účelům školní tělesné výchovy u výše zmíněných školních zařízení.

Jaká je úroveň tělesné zdatnosti naší mládeže, to víme všichni. Proto by bylo již vhodné s tím začít něco dělat. Kde jsou ty nejvhodnější možnosti? V rámci základní tělesné výchovy na školách a dále ve sportovních oddílech mládeže. Jaké proto máme v Chebu podmínky – vidíme určitě všichni. Areál v Poohří je trochu z ruky, a proto pokud chceme opravdu pomoci výše jmenovaným školám a mládeži, je tento návrh z hlediska polohy a možného uspořádání sportoviště nejvýhodnější.

Dalším plusem je minimální náročnost na další údržbu. Díky zřízenému Sportovnímu centru mládeže při TJ Olympionik Cheb, ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, prostřednictvím Českého svazu cyklistiky, mohou být využity dotace na vlastní údržbu areálu. Jaký další olympijský sport má v Chebu Sportovní centrum mládeže? Žádný!

Poloha tohoto sportoviště má vhodnou dostupnost nejen pro mládež. Pokud by se našel investor, mohl by být areál doplněn o ubytovací a stravovací zařízení, další sportoviště např. kuželky, bowling, squash, spinnink atd.

Zatím je tento zpracovaný návrh hezkým dárkem pro mladé sportovce v Chebu, jako motivace do dalšího tréninkového úsilí. Areál, který je nyní převážně využíván k tréninku mladých cyklistů a občas žáky základní školy, by se mohl stát důstojným sportovištěm a vhodnou architektonickou změnou.

(Petr Fiala)

 

1.2.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Pojištění dětí? Jde o nadstandard, důležitější je pojištění rodičů

Milan Vrbata.

OTÁZKA PRO: Milana Vrbatu, mluvčího Aše

Policie žádá řidiče: Pokud nemusíte, nevyjíždějte

Karlovarský kraj - Husté sněžení, nárazový vítr a náledí komplikuje dopravu v kraji. Policisté proto žádají řidiče, aby vyjížděli jen v nejnutnějších případech. 

Parkovat není kde

Cheb – Kriticky málo parkovacích míst je v centru města Chebu. Nervózní řidiči si tak stěžují na chebské radnici, že nemají kde parkovat. Mnoho z nich nervózně několik desítek minut projíždí městem a shání volné stání.

Tříletý polobezdomovec a brutální agresor v tramvaji: Prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 14. prosince 2017.

OTÁZKA PRO: Simonu Liptákovou, mluvčí města Chebu

Město Cheb připravuje další ročník divadelního plesu. Přiblížíte, na co se mohou hosté těšit?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT