Ulice ve městě se budou sice dál flikovat, ale chebská radnice zaplatí i důkladné opravy těch nejhorších úseků. Každý rok dá sedm milionů korun navíc a bude opravovat souvislé úseky ulic. Začne se už letos.

„Jako první na řadu přijdou části ulic Čapkova, 26. dubna, Valdštejnova nebo Joštova,“ uvedl chebský místostarosta Miroslav Plevný.
„Od tohoto kroku si slibujeme delší životnost provedených oprav i větší komfort pro motoristy,“ dodal místostarosta. Za sedm milionů se podle něj podaří opravit v každém roce čtyři až pět úseků ulic. Navíc bude město dál pravidelně investovat třináct milionů korun do takzvaného flikování.
Nejsou to ale jediné finanční prostředky, které chebská radnice vloží do oprav městských komunikací.

„Dojde také na komplexní rekonstrukce vybraných ulic včetně oprav vozovek, chodníků, veřejného osvětlení nebo vznik nových parkovacích míst,“ zdůraznil místostarosta Plevný.

Jako jedna z prvních lokalit pro tyto opravy byla vybrána Palackého ulice v Chebu. V průběhu několika měsíců zde stavební dělníci opravili nejen povrchy komunikací, ale zřídili také 54 parkovacích stání po obou stranách ulice. Městskou pokladnu to přišlo na 6,8 milionu korun.
„V sobotu dopoledne jsem sem vjel poprvé, a musím říct, že jsem spokojený. Parkuje se tady rozhodně lépe než dříve,“ řekl Jan Polák z Chebu. „Jestli pak budou všechny ulice okolo vypadat podobně, tak to městu rozhodně prospěje,“ dodal.

Práce podobného rozsahu čekají v Chebu více ulic. Už v létě se začne pracovat v ulici Do Zátiší na Skalce, kde bude 65 parkovacích míst a po dokončení se výrazně zlepší bezpečnost provozu. Opravy přijdou na 5, 5 milionu korun.
O prázdninách se začne pracovat také v ulici Matěje Kopeckého. U základní školy vznikne retardér s přechodem pro chodce a cestující v autobusech MHD budou mít k dispozici novou zastávku.

V příštím roce pak radnice nechá opravit nákladem osmi milionů korun Lesní ulici.
Od září až do listopadu 2010 bude rekonstruovaná Riegerova ulice. Oprava úseku dlouhého 536 metrů přijde na 21,3 milionu korun.
Kromě nových povrchů komunikací zde vznikne 74 parkovacích stání. Veřejnou zeleň pak obohatí 15 alejových stromů.