VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Problémem panelových sídlišť je slušné chování

Cheb - Na Chebsku si lidé častěji stěžují na neohleduplnost svých sousedů, než na špatný stav domů

5.2.2008
SDÍLEJ:

NEMOŽNÉ! Nejen místní, ale i náhodní kolemjdoucí se pozastavují na tím, jaký nepořádek dokáže mládež na Zlatém vrchu udělat. Na nedopalky cigaret a krabicemi kroutí všichni nevěřícně hlavou.Foto: DENÍK/ Václava Simeonová

Panelová sídliště jsou neutichajícím problémem většiny měst. Jejich životnost se chýlí ke konci. Špatný stav domů nezneklidňuje zdaleka jen jejich obyvatele.

Občany Chebu ale často trápí jiné potíže, než je jen stav 'paneláků'. Závady jsou mnohdy totiž způsobené pouze neohleduplným chováním samotných lidí. A právě to je největší komplikací sídlišť.

Například obyvatelé chebského sídliště Zlatý vrch by mohli o problémech spojených s bydlením psát romány.
„Pohybují se zde feťáci, vandalové a zloději,“ naříkají lidé ze všech stran. Situace začíná být vyhrocená. Jak již Deník informoval, občané se s nekalými živly potkávají už i na chodbách svých domů.
„Nejednou se stalo, že nám feťák ležel před dveřmi,“ bědovala Marie Svobodová z Chebu. „Chlapi si s nimi poradí. Vyhodí je. Ale nemá to smysl. Nafetovanému člověku je úplně jedno, že mu někdo nadává. Prostě se sem vrací.“
Podle lidí je problémem opuštěná budova bývalého divadla, ve které se taková individua mohou schovat. Co víc – na místě se setkávají děti. „To, že se tam 'slejzají' zloději a feťáci, na to jsme si zvykli,“ řekl Josef Dvořák z Chebu. „Poslední dobou odtamtud vídám vycházet třeba dvanáctileté děti. Je to katastrofa.“

Odborníci ale tvrdí, že za konflikty stojí anonymita panelových sídlišť. Věci, které se na takových místech stávají, se jen málokdy odehrají v místech, kde se lidé dobře znají – třeba na vesnicích.

Druhým obrovským problémem sídliště jsou parkovací místa. Těch je zde totiž opravdu nedostatek. Na průjezdnost se ale zlobí třeba i řidiči autobusů či větších vozidel. Leckdy je možné projet Zlatým vrchem jen jednostopým vozidlem. Což komplikuje práci také záchranným složkám. Obyvatelé proto ani nedomýšlejí, jaké neštěstí by se mohlo stát, kdyby začalo v některém z domů hořet.

O problémech, které sídliště trápí již delší dobu, dobře vědí i městští policisté.
„Na Zlatý vrch musíme jezdit například ráno, kdy jsou zde komplikace s dopravou,“ sdělil zástupce ředitele chebských strážníků Ladislav Svobodník. „Často také vyjíždíme kvůli mládeži, která tam dělá nepořádek.“
Občané doufají, že časté hlídkování strážníků vyřeší některé komplikace místního sídliště.

Autor: Václava Simeonová

5.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení