Starosta Chebu Jan Svoboda a vedoucí územního odboru vnější služby policie Cheb Jaromír Zachař podepsali dohodu, která upravuje spolupráci Policie ČR v Chebu a města Cheb.

„Protože chtějí policisté znovu získat ztracenou důvěru a probudit v lidech spící ochotu spolupodílet se na věcech veřejného pořádku, byl do policejní práce začleněn nový přístup metody community policing,“ vysvětlila západočeská policejní mluvčí Pavla Soukupová. „K tomuto termínu neexistuje přesný český ekvivalent. Můžeme jej ale volně přeložit jako vstřícná policie.“

V rámci community policing uzavírají smluvní strany, policie a místní samospráva, koordinační dohody.

„Já to vítám, protože pro mně to znamená, že se povědomí občanů o bezpečnosti Chebu zase zvedne,“ poznamenal chebský starosta Jan Svoboda. „Někdy se objevuje soutěživost mezi městskou policií a státní policií a ta určitě není zdravá. Porovnávat, kdo je lepší, kdo kde byl a nebyl, si myslím, že není dobré a nahrává to jen nevraživosti mezi jednotlivými složkami,“ uvedl.

„Abych řekl pravdu, obraz policie se v očích veřejnosti nezlepší jen kvůli nějaké dohodě,“ netajil se Cheban Martin Hrabovský. „Já si myslím, že se musí změnit přístup všech, aby to nějak fungovalo. Zatím moc nezapůsobilo ani heslo pomáhat a chránit, lidé z toho mají jen srandu. Navíc jsme národ, který si hledí jen svého a okolí ho příliš nezajímá,“ zakončil.