Policejní auto odstavené na parkovišti pro invalidy u chebského supermarketu rozhořčilo občany. Jedna z motorizovaných policejních hlídek si v pátek ráno zajela služebním vozidlem pro svačinu do chebského hypermarketu Tesco. Auto zaparkovali na místě vyhrazeném pro invalidy.
„Bylo to v pátek 11. dubna v 8.30 hodin ráno,“ uvedl očitý svědek Jiří Houtke, který celou situaci okamžitě vyfotografoval. Dokonce se zašel podívat i do obchodního domu, jakou situaci policisté museli vyřešit.
„Schválně jsem se šel podívat. Strážci zákona si ale jen byli koupit svačinu,“ dodal.

O vyjádření jsme požádali chebskou policejní mluvčí Martinu Hruškovou.
„Bereme to jako podnět, který budeme zcela určitě řešit, “ reagovala na náš dotaz mluvčí. Případem se okamžitě začalo zabývat oddělení vnitřní kontroly chebského policejního ředitelství. Výsledek šetření je překvapující.
„Řidič služebního vozidla se přestupku nedopustil,“ uvedla policejní mluvčí. „Parkoviště je označeno vodorovnými značkami. Chybí ale svislé značení. To je umístěno pouze na protilehlé straně parkoviště s dodatkovou tabulkou. Policejní vozidlo stále ale v jiných místech,“ dodala mluvčí.

Podle zákona musí být vodorovné značení doplněno svislým značením, jinak je neplatné. Při kontrole na místě zjistili redaktoři Deníku, že svislá značka označující druhou část vyhrazeného parkoviště pro invalidy opravdu chybí. Zbyl po ní jen kovový sloupek.

Za parkování na vyhrazených parkovištích hrozí všem řidičům přísné tresty.
„Za stání na místě vyhrazeném pro invalidy hrozí řidiči správní řízení a pokuta ve výši od pěti do deseti tisíc korun,“ poznamenala chebská policejní mluvčí.

Přesto konání chebských policistů rozhořčilo velkou část chebských občanů. „Chybějící značka je neomlouvá. Pokud ji někdo ukradl, je jejich služební povinností postarat se o její doplnění,“ neskrýval své rozhořčení Pavel Vrána z Chebu.