Speciální výslechová místnost pro traumatizované oběti závažných trestných činů byla včera slavnostně otevřená na okresním ředitelství policie v Chebu.

„Tato výslechová místnost se od ostatních liší tím, jak je vybavená,“ uvedla mluvčí chebských policistů Martina Hrušková. „Celá místnost vypadá jako klasický pokoj.“ Jsou zde hračky, knihy, sedací souprava či konferenční stůl.
Součástí pokoje je tedy také dětský koutek. „Ale doufáme, že ho budeme muset využívat co nejméně,“ řekl poručík Václav Vaněk.
Oběť si zde může dát třeba kávu a tím si uvolněně s vyšetřovatelem povídat.

Hned vedle 'domácí' místnosti je technické zázemí. „Sousedící místnost je zvukově odhlučněná, do ní jsou propojené kamery.“ uvedla mluvčí. Nachází se zde také jednostranné zrcadlo, které lidé znají především ze známých televizních kriminálek.
A na kolik místnost přišla? „Rekonstrukce a vybavení přišlo stálo 200 tisíc korun,“ sdělila Hrušková.

Všichni doufají, že nebude nutné místnost pro traumatizované oběti využívat. „Trestné činy, o kterých se zde mluví, se dějí průběžně,“ uvedla mluvčí. „Nelze říct, zda tato trestná činnost stoupá nebo klesá.“ Ale vysvětlila, že jich naštěstí nebývá moc. Většinou se jedná o desítky lidí ročně.

Slavnostní otevření místnosti se konalo za účasti státního zástupce Václava Opla a vedení oddělení obecné kriminality.