Někteří majitelé psů na Chebsku postrádají po silvestrovských oslavách své chlupaté miláčky. Ačkoliv dostávají každoročně varování, aby psa o této noci venčili na vodítku, málokdo si uvědomuje, že vybuchlá petarda může i klidného psa natolik vyděsit, že ten pak uteče a ve stresu netrefí domů.
„Lidé k nám volají a ptají se, zda tu nemáme jejich zatoulaného psa,“ uvedla ošetřovatelka ze psího útulku v Horní Hraničné Marie Lokingová. „O posledním Silvestru nám ale žádný nový obyvatel nepřibyl,“ konstatovala.

„Pouze kolem jedenácté v noci jsme byli s policisty u případu sraženého psa. Nehoda, při které pes vběhl pod auto, se stala na mostě nedaleko areálu Chetes. Zvíře bylo hodně potlučené, až jsem myslela, že to nepřežije,“ uvedla.

Nyní má Lokingová pejska ve své péči. Zvíře mělo hodně naražený čumák, téměř ochrnutý. „Už je na tom mnohem lépe, zvládne se už i napít. Ještě mu veterinář zasádruje polámané packy,“ uvedla blíže k jeho zdravotnímu stavu. „Utratit jsem ho ale nechtěla nechat,“ dodala. Více informací a fotografii psa zveřejní Deník v pondělním vydání.

Pokud by se přesto někdo domníval, že se může jednat právě o jeho zvíře, může se telefonicky obrátit na psí útulek v Horní Hraničné, telefon 354 434 722. Přes Vánoce si ale chlupáči v útulku užívali. Lidé na ně mysleli a nanosili jim spoustu dobrot. „Měli skutečné hody, dokonce už odmítali i šunku,“ smála se Lokingová. „Já jsem pro jistotu koupila uklidňují tabletky, protože vím, že se můj pes rachejtlí a petard bojí,“ konstatovala Chebanka Zdena Studená.

"Myslím, že to pro něj bylo mnohem lepší. To nejhorší prospal. Pokud vím, je jen málo psů, kterým silvestrovský rachot nevadí. Přeci jen mají mnohem citlivější sluch než lidé,“ poznamenala. Stejně to vidí třeba i majitelé koček. „Je pravda, že jsem vlastně celou noc kocoura neviděl,“ zavzpomínal Jiří Strnad z Chebu. „Byl schovaný někde, kam nedoléhal noční hluk z ohňostrojů. Jinak totiž obvykle chodí mezi námi a kouká, co by kde dostal dobrého nebo u koho by se uvelebil na klíně,“ řekl.