Podle závěrů z prvního kontrolního dne stavby rekonstrukce pěší zóny v Chebu jsou zemní práce už zhruba v jedné třetině svého objemu.

Dělníci připravují nejen dešťovou kanalizaci, ale hlavně začali usazovat sadbové koše pro veřejnou zeleň. Těch bude celkem jednadvacet, každý z nich dlouhý pět, široký dva a hluboký 1,6 metru. Jejich úkolem je zabránit prorůstání kořenů do nové dlažby.

„Z okrasných dřevin jsou na pěší zónu plánovány platany a okrasné hrušně,“ uvedla tisková mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. Platany mají být podle plánů umístěny v řadách na nových rozšířených plochách, které vzniknou u Prioru a křižovatky s Májovou ulicí.
Okrasné hrušně budou poskytovat stín lavičkám rozmístěným po pěší zóně. „První lavička bude umístěna zhruba na úrovni současné prodejny Eta a další pak směrem k Májové ulici,“ dodala mluvčí radnice.

Chebané se už na novou pěší zónu těší. „Bude to další pěkný kout města. Stejně jako opravené Poohří,“ řekl chebský senior Pavel Mašek. „Samozřejmě teď se po pěší zóně nedá chodit. Je na ní prach a hluk, ale musíme si uvědomit, že je to staveniště. Po dokončení budeme určitě všichni rádi, že máme pěší zónu opravenou,“ dodal.