Turnaj v piškvorkách včera pobavil středoškoláky. Ti se sešli na chebském gymnáziu, aby změřili síly.
Oblastního turnaje se zúčastnilo osm týmů. Do krajského turnaje pak postoupila dvě družstva chebského gymnázia, a po jednom Integrované střední školy Sokolov a Integrované střední školy Cheb. „Piškvorky jsme vybrali především proto, že je to hra jednoduchá a zároveň propracovaná a my se snažíme o intelektuální rozvoj studentů zábavnou formou,“ vysvětlil hlavní koordinátor projektu Richard Malovič.
Nejlepší piškvorkáři zabojují v krajském a později celorepublikovém finále soutěže, které se uskuteční 21. listopadu.

Pišqworkové klání v Chebu

Cheb, 22. 10. 2008 - Dnes se konal další ze série turnajů pIšQworky 2008, a to na Gymnáziu Cheb. Zúčastnilo se jej 8 týmů ze 4 škol - Pinkšworky, Piškvorky betaverze 0.9.9, a ČVSP (Česko-vietnamské sdružení piškvorek) z Gymnázia Cheb, Išťáci A a Išťáci B z ISŠ TE Sokolov, Ajťáci a Isšťáci z ISŠ Cheb a tým Zdravka ze Střední zdravotnické a VOŠ Cheb.

Týmy se utkaly ve skupinové části stylem každý s každým. Po této rozehřívací fázi se již rozběhl turnaj "na ostro" a soutěžící žhavili své mozkové závity ve vyřazovací části - play off. Do semifinále se probojovaly týmy ČVSP, Isšťáci, Išťáci B a Piškvorky betaverze 0.9.9, které si tímto zajistily účast v krajském turnaji. Ten proběhne 10. listopadu.
I přes jistý postup však týmy nepolevily ve snažení. Finále si nakonec vybojovala družstva ČVSP a Piškvorky betaverze 0.9.9 z Gymnázia Cheb. Po krásném souboji, ve kterém nechybělo napětí ani smích, se diváci mohli soustředit na poslední nedohraný duel, který byl vzhledem k dosavadnímu průběhu zápasu rozhodující. Mírnou převahu a mečbol využil těsně před vypršením limitu Kevin Bui, když porazil Tiep Tran Vana, a získal tak pohár a vítězství pro svůj tým Piškvorky betaverze 0.9.9.
Konečné pořadí:
1. místo: Piškvorky betaverze 0.9.9 ve složení Kevin Bui, Radek Burda, Jan Bechný, Jakub Rendl a Toman Lukáš z Gymnázia Cheb
2. místo: ČVSP ve složení Martin Veselý, Tiep Tran Van, Nguyen Thuy Linn, Petra Glazerová a Ngo The Vinh, taktéž z Gymnázia Cheb
3. místo: Išťáci B ve složení Monika Neudertová, Ondřej Divoký, Daniel Buxbaum, Karel Černý a Michal Sedlák z ISŠ technická a ekonomická Sokolov.
Celý turnaj proběhl bez komplikací a v rámci duchu "fair play" pod vedením pořadatelů z občanského sdružení Student Cyber Games. Kompletní výsledky turnaje jsou dostupné na www.pisqworky.cz.