Policisté také v létě řeší mnoho případů kapesních krádeží. Často mají při sobě lidé i platební karty. Muži zákona proto radí, jak se chovat, aby je lapka nemohl zneužít.

Majitelé kreditní karty by se podle policistů měli chovat ke kartám jako k penězům. „Nikdy si svůj pin nenechávejte napsaný na papírku v peněžence či v dokladech,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Snažte se využívat těch automatů, které jsou na bezpečných místech, nejlepší je vybírat finance přímo uvnitř banky.“ Lidé by se také měli mít na pozoru, jestli není v okolí bankomatu někdo podezřelý. „Peníze si schovejte rovnou do peněženky, do kapsy nebo kabelky. Nikdy tam zbytečně nepostávejte a nepřepočítávejte si je - automaty dělají chyby zřídkakdy, takže je to stejně zbytečné a rozhodně to nestojí za riziko,“ radila mluvčí.

Na placení kartou si lidé z regionu zvykli. „Častěji než hotovost používám platební kartu,“ řekl Petr Vala z Chebu. „Pin si ale pamatuji a tak ho nemusím mít nikde založený. Už se mi jednou ale stalo, že jsem kartu ztratil. Nechal jsem ji hned v bance zablokovat.“

Zamezit zneužití se snaží ale i ti, kteří jsou stále víc věrní bankovkám. „Platební kartu příliš nepoužívám,“ uvedla Olga Straková z Lubů. „I přes to ji ale zabezpečenou mám. Dostala jsem kód, kterým mohu kartu zablokovat, pokud mi ji někdo ukradne. Je to výhodné především proto, že jsem totiž z Lubů. Nemusela bych tak v případě krádeže jet až do Chebu do banky.