VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policistů je na Chebsku málo

Cheb - Namísto skoro čtyř desítek příslušníků jich nastoupí do služby pouhých jedenáct

4.4.2009
SDÍLEJ:

Do dopravně bezpečnostní akce ve čtvrtek 19. března se na Chebsku zapojili také policejní nováčci. Pod dohledem svých zkušených kolegů odhalili 26 přestupkůFoto: Foto: Policie České republiky

Pouhých jedenáct nových policistů nastoupí po dokončení studia ve Školním policejním středisku Ministerstva vnitra na obvody na Chebsku. Je to o sedmadvacet méně, než by policisté potřebovali.

Na Chebsku v tuto chvíli chybí 37 příslušníků. Informovala o tom chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. A to i přesto, že v loňském roce se stav policistů v regionu zvýšil. „Za celý rok 2008 jsme přijali 35 policistů. Odešlo jich 26. Někteří přešli pouze do jiných regionů a několik jich opustilo službu úplně,“ uvedla mluvčí.

Jedním z mála oddělení, kde se s nedostatkem policistů nepotýkají, je Plesná. „Co se týká lidí, máme plný stav,“ poznamenal velitel oddělení Daniel Dinga.
Více lidí i jinde bude zapotřebí zejména teď, kdy Policie ČR podepsala s chebskou radnicí koordinační dohodu.

V té je osm oblastí vzájemné spolupráce. Patří sem ochrana bezpečnosti osob a majetku, ochrana veřejného pořádku, dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu, pátrání po osobách a věcech, vyšetřování trestných činů a zjišťování jejich pachatelů, prevence kriminality s důrazem na spolupráci s veřejností a prevenci sociálně patologických jevů, prohlubování komunikace mezi stranami dohody a veřejností a vzdělávací aktivity na úseku vnitřního pořádku a bezpečnosti. „Na základě dohody vytvoříme pracovní skupiny ve složení policista příslušného obvodního oddělení, strážník městské policie a určený zastupitel města,“ upřesnila mluvčí. „Jednotlivé okrsky lze podle potřeby sloučit do bezpečnostních sektorů, ke kterým je možné přiřadit další specializovanou osobu, například dopravního policistu,“ dodala.

Autor: Nataša Šmatová

4.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení