Bezpečnost ve městě – tak zní název soutěže, kterou uspořádali chebští policisté. Ti se zaměřili na školáky 7. a 8. tříd. Hravou formou zjišťovali, jak žáci město vidí.

„Některé obrázky dobře vypovídají o nijak příjemných zážitcích dětí,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Na otázku, kde se v Chebu bojí, uvedly nejčastěji Wolkerovu ulici, nádraží a parky.“ Naopak nejbezpečněji se školáci cítí doma, ve škole či na náměstí. „Upoutaly nás i jejich návrhy ke zlepšení bezpečnosti v Chebu, a to více policistů v ulicích města, lepší osvětlení a dopravní značení, omezení provozu restaurací a barů,“ popisovala mluvčí.
Soutěže spojené s dotazníkem se zúčastnili žáci 2. základní školy v Chebu, 6. základní školy v Chebu a základní školy na chebském Kostelním náměstí.
„My jsme kreslily obrázek společně s kamarádkou,“ popisovala Veronika Kičáková z 8. třídy.

„Dostaly jsme zadání nakreslit situaci, která se nám zdá nebezpečná.“ Dívky si vybraly situaci s neopatrným pohybem na železnici – zasažení vysokým napětím. „Sice se o tom stále mluví, ale někteří si nedají i přes nebezpečí říct.“ Výstavu kreseb a výsledků dotazníkové akce mohou občané zhlédnout do konce tohoto měsíce ve vestibulu chebského městského úřadu. Školačku také zaujal jeden z vystavených obrázků. „Ve tmě jsou nakreslené jen dveře do baru, osvětluje jej jen slabé světlo a okolo jde malé dítě,“ popisovala Veronika obrázek. „Ten mě upoutal.“

Ti nejlepší malíři získali drobné upomínkové předměty a policisté je provedli svými pracovišti.