Popelnice na sídlištích bývají postrachem pořádných lidí. Spoušť, která většinu okolí kontejnerů zdobí, je neutichajícím a podle mnohých obyvatel neřešitelným tématem.

„Dost dobře nechápu, proč jsou někteří takoví bordeláři,“ kroutil hlavou jednatřicetiletý Martin Schmied z chebského sídliště Hradčany. „Zajímalo by mně, jestli mají takový čurbes i doma. Podle mého názoru by za takové chování měly být pokuty.“

Problém s odpadky okolo popelnic trápí třeba také Sokolov, který se už na neudržitelnou situaci rozhodl reagovat. Město schválilo a doporučilo vyhlášku, která účinněji vymezuje povinnosti občanů i společenství vlastníků. Sokolovský místostarosta Jaromír Dvořák vysvětlil, jak to funguje, pokud u domů nepořádek objeví. „Místní technické služby vše uklidí, zdokumentují a samozřejmě vystaví fakturu na vrub nájemníků.“

Na obyvatele Chebu se ale nic podobného nechystá. „V Chebu se o něčem takovém nyní neuvažuje,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová. „Pokud by se však situace v tomto směru zhoršovala také u nás, což se zatím naštěstí neděje, mohli bychom k podobným krokům přistoupit rovněž,“ dodala.

Ani další města Chebska podobnou vyhlášku neplánují. „U paneláku se občas nepořádek objeví, ale to je způsobené přeplněnými kontejnery,“ sdělila místostarostka Lubů Miroslava Hrabovská. „O podobné možnosti jsme na zastupitelstvu ani nemluvili,“ vysvětlila.