Více než dvě miliardy korun rozdělovali před několika dny poslanci při schvalování rozpočtu České republiky na příští rok. Na Chebsko ale mnoho peněz nezbylo. Pouhých šest milionů korun. Devítimilionová finanční injekce pro FC Cheb na hřiště s umělou trávou u poslanců neprošla.

Nejmenší částku, 1,5 milionu korun, získala Karlovarská krajská nemocnice a.s (KKN) na opravu sociálních zařízení v chebské nemocnici.
„Čekáme jen na peníze. Zatím přesně neznáme podmínky, za jakých budeme moci příspěvek ze státního rozpočtu použít,“ uvedl Martin Kumpera, vedoucí provozně–technického úseku KKN. Nemocnice bude z příspěvku opravovat sociální zařízení ve sto let starém objektu. „Počítáme s opravou asi osmi sociálních zařízení. Na víc asi tato částka stačit nebude,“ dodal. Na opravu bude muset KKN vypsat výběrové řízení, které ale podle Kumpery nebude časově náročné. Jeho doba se dá spíše odhadovat na týdny.

Na peníze ze státního rozpočtu už netrpělivě čekají sportovci ve Starém Hrozňatově. Ti získali rovné dva miliony na přístavbu sportovních kabin.
„V současné době připravujeme projektovou dokumentaci. Více podrobností budeme moci sdělit asi tak v polovině ledna,“ poznamenal Jiří Smutný z TJ Hrozňatov.

Největší částku při letošním porcování medvěda získalo město Cheb. Dvaapůl milionu korun pomůže městu postavit nové dětské hřiště na Spáleništi v Chebu.
„Na Spáleništi dětské hřiště chybí a o jeho vybudování se mluví několik let,“ řekl chebský místostarosta Miroslav Plevný.
Nové dětské hřiště, které bude určené nejen pro děti do šesti let, ale také pro jejich starší kamarády, má stát celkem šest milionů korun.
„Teď se pracuje na jeho projektové přípravě. Stavět budeme muset v příštím roce, abychom příspěvek ze státního rozpočtu mohli využít,“ zdůraznil místostarosta Miroslav Plevný. Výstavbu nového dětského hřiště na Spáleništi vítají hlavně rodiny s menšími dětmi. Naopak senioři se obávají hluku.

Žadatelé z Karlovarska byli při letošním porcování medvěda mnohem úspěšnější než Chebané. Do Karlovarska totiž míří suma 34 milionů korun, také určená na tři různé akce. Jednou z nich je revitalizace objektu Choustník, který je určen jako objekt pro bydlení seniorů se zabezpečenou péčí. Dvacetimilionová suma na jeho revitalizaci je druhou největší, kterou letos poslanci někomu přidělili. Největší částku, 23,1 milionu korun, získala Tělovýchovná jednota Orel z jižní Moravy.

Schválené částky pro Chebsko

2 miliony korun – TJ Hrozňatov na přístavbu druhého podlaží sportovních kabin.
2,5 milionu korun – město Cheb na stavbu dětského hřiště v městské části Spáleniště
1,5 milionu korun – Karlovarská krajská nemocnice a.s. na rekonstrukci sociálních zařízení pavilonu B v chebské nemocnici.