„Léta letí, přímo pádí, berou nám naše mládí i kamarády,“ slogan tohoto znění připravili organizátoři už Desátého setkání bývalých věrných pracovníků zaniklého podniku Potraviny Cheb. Za deset let pořádání si tato akce našla stovky příznivců.

„Tentokráte se sejdeme v sobotu 12. dubna v 15 hodin ve známé budově chebského Kassu,“ uvedla hlavní organizátorka a dobrá duše setkání osmdesátiletá Miloslava Havránková. „Patnáct let jsem byla u firmy zaměstnána jako vedoucí mléčné jídelny, proto znám mnoho bývalých kolegů a tak to pořádání naší slávy nějak připadlo na mne.“

Na Desátém setkání pracovníků bývalého podniku Potraviny Cheb nebude tradičně chybět tanec a občerstvení. „Věříme, že se opět předvedete, tak jak je už zvykem, s vlastnoručně připravenými dobrůtkami,“ vyzvala účastníky Miloslava Havránková.

Podle pětatřicetiletého Františka Novotného z Chebu je obdivuhodné, že se ti senioři i po letech scházejí. „Když jsem před roky o této akci slyšel, hned mne napadlo, že současné pracovní kolektivy ve firmách určitě nedrží tak pohromadě, jako lidi z Potravin,“ dodal obdivně.

„Nejhorší při našich setkáních v posledních letech je, že každý rok chybí nějaký spolupracovník, na kterého už můžeme pouze vzpomínat,“ posteskla si Havránková. „Prostě zub času pracuje neúprosně a léta se nedají zastavit. Proto, kdo z nás Potraviňáků (Prameňáků) ještě můžete, určitě 12. dubna přijďte! Naposledy se této povedené slávy zúčastnilo 120 lidí.“