VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Značka musí být čitelná

CHEBSKO - Řidiči by se měli seznámit s novelou silničního zákona

27.8.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto:

V souvislosti s platností nových pravidel silničního zákona upozorňují policisté i řidiče na Chebsku na novinky v používání a umístění registračních značek na vozidlech.

Aktuality v zákoně:
Na komunikaci se nesmí provozovat vozidlo, které není zaregistrováno v registru silničních vozidel v České republice nebo v registru silničních vozidel jiného státu a není opatřeno registrační značkou, pokud registraci podléhá.
Vlastník a provozovatel vozidla musí udržovat tabulku registrační značky v řádném stavu tak, aby byla na vozidle v provozu zachována její čitelnost.
Tabulku registrační značky není povoleno deformovat jinak, než podle místa, na kterém je umístěna a úpravou nesmí být změněna její čitelnost (za nesnížené viditelnosti minimálně 40 metrů)
Vlastník a provozovatel vozidla je povinen chránit tabulku registrační značky proti zneužití. Dbá na to, aby nebyla umístěna na vozidlo, na které nebyla přidělena.
Tabulka registrační značky musí být umístěna svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce
Tabulka registrační značky musí být umístěna kolmo nebo skloněná ne více než 30 stupňů vpřed a ne více než 15 stupňů vzad od roviny kolmé k podélné ose vozidla.

„Tento pouze malý výčet povinností řidiče vozidla signalizuje, že provedená změna v zákoně má přinést snížení počtu řidičů, kteří na svých zejména tuningových vozidlech a motocyklech provádějí neoprávněné úpravy v umístění a tvaru registračních značek v rozporu se zákonem. Za tato porušení budou nyní ukládány citelné sankce včetně zákazu činnosti,“ upozorňuje policejní mluvčí Jana Václavová.
Zároveň policisté motoristům doporučují, aby se s novelou zákona seznámili.

27.8.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Zdravotní sestry mohou studovat bez dojíždění

Ilustrační fotografie.

OTÁZKA PRO: Jana Kuchaře, starostu Františkových Lázní

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Mariánské Lázně - „Máme tady uprchlíky,“ tato věta se šířila v posledních dnech na sociální síti. Mariánské Lázně vyděsil vyšší počet cizinců, kteří se objevili v budově bývalé úšovické školy. Podle města i majitele objektu ale nejde o migranty, ale o rumunské zaměstnance, kteří pracují v průmyslové zóně Bory.

Další napadení záchranářů

Plesná - K dalšímu napadení záchranářů došlo v Karlovarském kraji. Tentokrát se terčem útoku stala výjezdová skupina z Lubů.

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení