Novinku pro budoucí maminky nyní nabízí chebská porodnice. Pro ženy od 25. týdne těhotenství pořádá předporodní kurzy.
„Už se mi ozvalo několik zájemkyň,“ uvedla zdravotní sestra Denisa Režná. Je porodní asistentkou a uspořádat kurz ji napadlo ve spolupráci se svou nadřízenou Hanou Janošťákovou.

„Maminky rozdělíme do několika skupin a věnovat se jim bude fyzioterapeut, novorozenecké sestry, porodní asistentky a další personál chebské porodnice. Informujeme maminky o kojení, péči o novorozence, cvičení, relaxaci a tak dále,“ přiblížila Režná. Vítáni jsou samozřejmě i tatínkové.
„První kurz začal už 8. července, ale budeme v nich pokračovat i nadále. Rodiče absolvují pět až šest dvouhodinových lekcí,“ informovala Režná. Kurzy jsou zdarma, financuje je Karlovarská krajská nemocnice, jejich odborným garantem je primář porodnického oddělení Jozef Bobrik.

Některé budoucí matky si myslí, že takováto nabídka měla přijít už dříve.

„Určitě by se mi hodilo vědět pár věcí před prvním porodem, teď už vím, co mám očekávat,“ uvedla Iveta Kopáčová z Chebu.
„Abych pravdu řekla, nemám zájem podstupovat tyto kurzy. Mám už jedno dítě a vím co mě čeká. Už jsem si tím jednou prošla a nepotřebuji přípravu, přidala se Marie Chralupová z Chebu.

(šma, ckl)