S příchodem prázdnin se v ulicích Chebu objevily opět desítky lehce oděných žen, které si na živobytí vydělávají prostitucí. V boji s nimi zatím město prohrává. Nepomáhají časté kontroly ani městská vyhláška, která umožňuje pokutovat nejen poskytování, ale také vyhledávání sexuálních služeb.
Přistižené prostitutky blokové pokuty většinou neplatí a nepomáhají ani služby exekutorů. Dlouhodobě lehké ženy dluží chebské pokladně více jak milion korun.

Dluží statisíce
„V současné době dluží prostitutky městu na pokutách částku 1,38 milionu korun,“ informovala tisková mluvčí chebské radnice Martina Kuželová. Podle města by nejjednodušším řešením problému prostituce byl její zákaz v jakékoliv formě ve městech do 50 tisíc obyvatel.
„K tomu by ovšem musel být přijat také adekvátní postih. Rychlý a vynutitelný,“ zdůraznila mluvčí radnice.
Podle odborníků by přijetí zákona o prostituci bylo řešením. Nový zákon by podle nich měl jasně definovat pojem prostituce a poskytování sexuálních služeb a hlavně upřesnit pojem kuplířství, aby část politiků neoznačovala stát za kuplíře, a neodmítala se proto prostitucí vůbec zabývat.

Znepříjemnit život
Do nerovného boje se spoře oděnými lehkými ženami se tak pouštějí chebští strážníci.
„Naše hlídky teď stále kontrolují ženy v ulicích. Ty podezřelé předvádějí na služebnu, kde je vyslechneme a poté vykážeme z místa. Snažíme se jim znepříjemnit život,“ uvedl ředitel chebské městské policie Jiří Šmolík. Vymáhání pokut je podle něj jednodušší u přistižených zákazníků lehkých žen.
„V poslední době registrujeme, že se v Chebu objevily ženy z nejrůznějších částí Česka. Hlavně ze Sokolovska nebo severní Moravy. Hodně žen také přijíždí do Chebu ze Slovenska,“ poznamenal ředitel strážníků.
Hospodářská krize příliš nepřeje podnikům zaměřeným na lehké ženy. Němečtí zákazníci šetří a orientují se na lacinější pouliční holky. Navíc ženy ze Sokolovska, které dříve postávaly okolo silnice č. I/6, musely kvůli výstavbě rychlostní silnice opustit své posty. Část z nich se proto přesunula do Chebu.

V ulicích Chebu
Návrat prostitutek na jejich oblíbená místa na vjezdech do Chebu, v Pivovarské, Májové či Havlíčkově ulici rozzlobil obyvatele města.
„Teď o prázdninách se to zase zhoršilo. Prostitutek tu stojí mraky. V Havlíčkově ulici stává pravidelně jedna těhotná, která se Němcům nabízí i s pupkem. Nechápu, že nemá strach o dítě,“ rozhořčila se Alena Rybová z Chebu.

„Příjezd do Chebu po Pražské ulici je učiněná ostuda. Nejdříve turisty příjemně naladí vyzdobené kruháče ve Dvorech a pak přijedou k odbočce na Tršnici. Tady v poslední době stává vždy několik holek,“ řekl Ladislav Berka z Chebu. „Jsou vyzývavě oblečené, mávají skoro na každé auto. Myslím, že se nedá pochybovat o tom, jaké služby vlastně nabízejí,“ dodal. Tady by podle něj měli strážníci zasahovat nejméně desetkrát za den.

„Já už pořádně ani nevím, kudy mám v Chebu chodit s vnoučkem na procházku a na nákupy. Ať jdete, kudy jdete, vždycky na nějaké lehké holky narazíte,“ povzdechla si Anna Mašková z Chebu. „A když to nejsou prostitutky, tak jsou to herny. Jak mám pětiletému dítěti vysvětlit na křižovatce Dukelské a Evropské ulice, že tam v hernách už od rána sedí tolik lidí,“ popsala jedna z chebských babiček své problémy.