Výstavba další nové továrny v průmyslové zóně v Chebu začala. Přestěhovat se sem chce společnost apt ze Skalné, kde se zabývá výrobou hliníkových profilů.

Budování nové provozovny je rozděleno do několika fází. V té první, která by měla skončit zhruba do roka, má dojít k přestěhování provozu ze Skalné do Chebu. Firma zde má v této etapě investovat zhruba 200 milionů korun. V těch dalších by zde mělo najít práci do roku 2012 až čtyřista zaměstnanců. O takovém rozvoji ale rozhodne ještě vývoj na trhu.

„V Chebu chceme vybudovat výrazně větší podnik než je ve Skalné,“ sdělil při slavnostním poklepání základního kamene nové továrny v chebské průmyslové zóně Werner Hiller, spolumajitel továrny.
„Cheb je pro nás velmi významnou lokalitou. Budeme zde pokračovat v mechanickém opracovávání hliníkových profilů a plechů. Vybudujeme zde ale také provoz pro vytlačování hliníkových profilů. Závod bude integrován do naší skupiny, ale ve všech oblastech včetně prodeje bude vystupovat maximálně samostatně,“ dodal Hiller.

Na malé slavnosti spojené s poklepem základního kamene převzal předseda správní rady Nadačního fondu Historický Cheb Michal Pospíšil z rukou Wernera Hillera šek na částku 250 tisíc korun určenou na dostavbu věží chrámu sv. Mikuláše. „O to méně peněz budeme do obnovy věží dávat ze základního jmění fondu. Zůstanou nám tak pro jiné akce,“ uvedl Pospíšil.

Továrna společnosti apt tak rozšíří počet nových provozoven v chebské průmyslové zóně. Zde by mělo najít práci v nejbližších letech letech více než tisíc lidí.
„Už aby byla průmyslová zóna celá hotová. Do Německa dojíždím několik let a rád bych už pracoval doma v Chebu. Vadí mi to ranní vstávání,“ řekl chebský zámečník Jiří Pačísek.