Někteří majitelů psů nebudou na silvestrovské oslavy vzpomínat jako na zábavu, ale jako na den, který jim přidělal starosti.
„Ještě před půlnocí jsem šla vyvenčit svého psa,“ říká Ivala Loukotová z Chebu. „Počítala jsem s tím, že už někdo bude střílet rachejtle, proto jsem jej vzala na vodítku. I tak se mu ale podařilo vyškubnout z ruky i s vodítkem a měla jsem co dělat, abych pak vyděšené zvíře chytila a uklidnila.“
Mnozí takové štěstí neměli a tak se ještě v téhle době objevují v regionálních médiích inzeráty a výzvy k nalezení zaběhnutého psa.

„Náš westík letos zažíval prvního Silvestra,“ vzpomíná Petr Koukal z Chebu.
„Měli jsme ho celou dobu u sebe a při každém rachotu sebou škubal. Co mu ale bylo hodně nepříjemné, byly vysoké tóny při samotném vystřelování rachejtlí.“ A co dělat v případě, že postrádáte psa?
Obvolejte útulky v okolí, zvíře nezná hranice, proto se podívejte i na internetové stránky útulků v Německu. Kontaktujte příslušný městský úřad či městskou policii a zeptejte se u nich, zda nedělali odchyt psů. Vylepte na frekventovaná místa fotku s popisem psa a kontaktním telefonem na majitele. Zadejte inzeráty do tisku a rozhlasu.