Zachránění psi z takzvané množírny v Jarošově nad Nežárkou, které do útulku v Horní Hraničné přivezla Marie Lokingová, už mají všichni nové domovy.
Nyní ale zachránci čelí obvinění ze strany některých lidí, že je odvezli proto, aby mohli pokračovat v množení. Proti tomuto nařčení se hodlá Lokingová bránit. „Spojím se s právničkou a chci podat trestní oznámení na majitelku a na veterinární správu za to, že se nepostarala, aby ti psi byli ženě odebráni již dříve.“

Jak poznamenala, byla to jen její iniciativa, že deset zvířat skončilo v jejích rukách. Některým lidem se nelíbilo, že si zájemci jezdili pro psy už do Jarošova a obviňují i chebskou radnici. „Město Cheb mě jen podpořilo a za to musím úředníkům poděkovat. Dík si zaslouží i Lucie Köppová z Hranic, která poskytla auto na odvoz zvířat a také Klára Slámová z Prahy, která přijela s druhým autem,“ poznamenala. „Ano, takoví jsou nejlepší, co jen kritizují, místo toho, aby něco udělali,“ řekl Cheban Pavel Skala. „U televize se to povídá snadno, ale rozhodující jsou činy.“ „Kdybych věděla, že bude o psy mezi mými známými tolik zájemců, vzala bych jich klidně víc,“ dodala Lokingová.

Jak jsme se dozvěděli po redakční uzávěrce, podpoří město Cheb Lokingovou v jejím dalším konání co se týče trestního oznámení. Navíc se hodlají připojit i někteří další lidé a zejména noví majitelé týraných psů.