Z bývalého městského hřbitova v Chebu se stal na konci 19. století park. Bývalou historii připomíná jen jediný pomník ve tvaru vysokého obelisku. Denně tudy prochází stovky lidí, a jen málokdo tuší, že se vlastně prochází po starém hřbitově.
„Do dnešní doby se zde zachoval necelých pět metrů vysoký náhrobní kámen stavitele Angeluse Pfeffera,“ uvedl chebský amatérský historik Karel Brukner. Tento obelisk někdy lidé také označují jako morový sloup.
Stařičká památka se skrývá poblíže chodníku ulice K Nemocnici mezi vzrostlými stromy. Původně se nacházela na čestném místě vpravo od vchodu do hřbitova. I to je dokladem, jak si tehdy město svého stavitele vážilo.
„Každý laik ale při pohledu na tento náhrobek ale pozná, že se na něm už dlouho neprováděla žádná údržba,“ poznamenal smutně Brukner a pokračoval: „Přitom u památky na tak významného stavitele pro město Cheb je to velká škoda. Určitě to pro město není dobrá vizitka.“
Většina námi oslovených lidí ale vůbec netušila, že v těchto místech hřbitov stával. Nejčastěji si mysleli, že vždy stával mezi Chebem a Dolními Dvory.
„O hřbitovu nic nevím. Dnes tu potkáte spíš prostitutky,“ postěžoval si senior Jan Krása z Chebu.

Angelus Pfeffer

byl jedním ze stavitelů, který Cheb proměnil v barokní pevnost a hrad v citadelu. Chebské měšťanské právo získal 24. května 1720 (zapsáno v městské knize z roku 1720, list 10b). Pfeffer patřil k významným chebským stavitelům. V letech 1723 až 1728 se podílel na stavbě barokní Nové radnice na východní straně náměstí krále Jiřího z Poděbrad. Budova byla postavena podle plánů pražského dvorního architekta G. B. Alliprandiho. I přesto, že postavena byla pouze jedna třetina, je dodnes dominantou náměstí. Sídlí v ní Galerie výtvarného umění.

Čtyři roky po dokončení radnice, v roce 1732, A. Pfeffer zemřel. Byl pohřben na městském hřbitově, který býval těsně za městskými hradbami, za dnes již neexistující Horní bránou. Hřbitov byl zrušen v roce 1879 a do současné dob y se zde zachoval pouze náhrobní kámen A. Pfeffera.

Náhrobek je vysoký necelých pět metrů a představuje pyramidu se znakem Pfefferů a letopočtem 1735. Někteří badatelé (Siegl 1929) jej mylně označovali za morový sloup. Chebský stavitel byl pohřben na čestném místě vpravo u vchodu do hřbitova. Karel Brukner