Životní příběh Panny Orleánské zpracovaný volnou formou, představí skupina divadelního a historického šermu Rectus Cheb ve spolupráci s dalšími spolky. Jedná se o reprízu hry Johanka z Arku, která se odehraje v sobotu 16. května v kostele na Františkánském náměstí v Chebu od 20 hodin.

„Příběh popisuje volnou formou životní osud Panny Orleánské a je naprosto srozumitelný pro žáky od čtvrtých tříd základních škol,“ uvedl produkční projektu Radek Šnajdr.

„Jedná se o o multižánrový projekt, na kterém se spolupodílí chebské kulturní spolky a instituce. V klasickém příběhu o Johance z Arku se představí Rectus, herci Západočeského divadla z Chebu a děvčata z taneční školy jaroslavy Havlíčkové,“ doplnil Šnajdr.

Představení trvá hodinu a je bez přestávky. „Jestli přijde víc lidí, tak budeme hrát dvě představení,“ upřesnil jednatel Rectusu Václav Reindl.

Diváci se mohou těšit na skvělé šermířské souboje, velkoplošnou projekci, světelné a zvukové efekty, taneční čísla a černé divadlo. Hudba je od Martina Němce, známého například jako autora Precedensu. Skládal i pro Báru Basikovou.