Následky dopravní nehody, která se stala ve středu v noci u Arnoltova, otřásly městem Cheb. Tragicky při ní zahynul 36letý Martin Voborník z Chebu a jeho spolujezdkyně 34letá Lenka Svědíková z Lubů. V šoku jsou nejen jejich rodiny, ale také lidé z Chebu, kteří je znali.

Všechny rozhořčilo jednání pravděpodobného viníka nehody, chebského stomatologa Jaroslava Révaye. Po nehodě odmítnul dechovou zkoušku i odběr krve. Navíc to nebylo poprvé, kdy jeho jméno figurovalo při policejním vyšetřování dopravní nehody. Policie už vyhlásila pátrání, jestli ho někdo ve středu 28. ledna viděl požívat alkoholické nápoje.

„Hledáme svědky, kteří by mohli podat bližší informace o pobytu tohoto muže ve středu 28. ledna v odpoledních a nočních hodinách,“ uvedla sokolovská policejní mluvčí Andrea Kávová. Policii by nejvíce pomohly informace o tom, kde se muž pohyboval, ve kterých restauracích, a zda ho někdo viděl požívat alkoholické nápoje. Informace může veřejnost podávat na linku 158.

Řada Chebanů má strach, že se známý lékař vyhne trestnímu postihu. Příbuzní obětí nehody tomu ale chtějí zabránit.

„Uděláme vše proto, aby byl viník potrestán. Navíc chci ještě udělat takové kroky, aby se něco podobného nemohlo stát ani nikomu jinému,“ uvedl Josef Voborník, bratr jedné z obětí nehody. On sám po nehodě několik hodin probrečel. Pak se vzchopil a začal bojovat. Spojil se už i s právníky, aby zajistil spravedlnost. „Nechápu jen jednu věc. Když někdo přepadne pumpu a policie ho chytí, jde do vazby. Tady zabil dva lidi a oni ho pustili. Už nemám důvěru v policejní heslo ´Pomáhat a chránit,´“ dodal Voborník.

Na sobotní podvečer připravují pozůstalí a známí vzpomínkovou akci. V 17 hodin chtějí na Růžovém kopečku v Chebu, kde má doktor Révay ordinaci, zapálit svíčky za oběti nehody. „A nejen za ně, ale také za děti, které po nich zůstaly, manželku, manžela, sourozence, rodiče a spoustu kamarádů. Ten kdo se na Růžový kopeček nedostane, ať zapálí svíčky někde venku a ti dva to ze shora vidí,“ řekl Voborník.

Mnoho Chebanů vyjadřujerodině podporu. „Zůstaly po něm tři děti – sirotci. A další dítě po Lence. Je to hrozné,“ reagoval na zprávy o nehodě Miroslav Janoušek z Chebu.

„Je mi líto, že bezohledností jednoho, co si myslel, že mu patří svět, zůstaly děti bez táty a další bez mámy. Toho, kdo už není mezi námi, jsem znala a vážila si ho - byl to dobrý chlap. Upřímnou soustrast,“ vyjádřila se v diskusi na internetových stránkách Deníku Hanka Růžičková.

Vzpomínková akce za oběťi nehody se bude konat v sobotu 31. ledna od 17 hodin na Růžovém kopečku v Chebu
Josef Voborník