Tak trochu jiný nedělní oběd zažije v neděli 23. listopadu na Chebsku několik rodin. Jedná se o další pokračování projektu Rodina od vedle, který v celé republice pořádá občanské sdružení Slovo 21.

Letos se koná již pátý ročník. Na společném nedělním obědě se setkají české rodiny s rodinami cizinců, kteří žijí v Čechách. „Projekt má pomoci vzájemnému poznávání komunit a přispět k vytváření přátelských vztahů,“ poznamenala Anna Borkovcová, koordinátorka akce na Chebsku. Na různých místech v Česku se tak setká sto rodin. Společný oběd se bude vždy podávat u jedné z nich. Asistent projektu bude u každého přítomen a pomůže účastníkům prolomit počáteční bariéry a případně i stud. Rodiny se do projektu vybírají podle mnoha kritérií tak, aby účastníci při společném obědě našli co nejvíce společných témat ke vzájemnému rozhovoru a jejich vztah mohl pokračovat i v budoucnu.

„Na Chebsku se budou konat tři obědy. Setkají se při nich české, vietnamské, bulharské a mongolské rodiny,“ poznamenala Borkovcová.