Sto let zanedlouho oslaví Bismarckova rozhledna v Chebu. „Její narozeniny sice oslavíme až v červnu, ale přípravy v podobě propagačního projektu jsou v plném proudu již nyní,“ uvedla mluvčí chebského městského úřadu Martina Kuželová.

Zajímavostí je, že věž je znovuotevřená jen několik let. „Po druhé světové válce až do pádu komunismu se rozhledna ocitla v nepřístupném pohraničním pásmu,“ popisovala mluvčí. „Dlouho proto byla mnohými považována za zbouranou a mladší generace o její existenci ani netušila.“ V roce 2004 město odkoupilo pozemek, kde věž stojí, a následující rok ji zrenovovalo. V současné době ji udržuje najatý správce a návštěvnost je vysoká, a to z obou stran hranice. „Moc se mi zde líbí,“ řekla Anna Zlatá z Chebu. „Když mám chuť, ráda si sem vyjdu na procházku. Je dobře, že se s věží začalo něco dělat,“ dodala.
A jaké oslavy se tedy plánují? „V okolí Bismarckovy rozhledny se nachází pět starých studní. Čtyři z nich necháme v rámci projektu zakrýt a pátou, na úpatí kopce, obnovíme k dispozici turistům,“ uvedl chebský místostarosta Michal Pospíšil. „U příležitosti oslav 100 let od postavení rozhledny rovněž zrenovujeme podklad pro ohniště a vybudujeme posezení - dřevěné lavice a stoly z kulatiny, napevno zapuštěné do země. V neposlední řadě uspořádáme 20. června velké setkání pod věží s programem a občerstvením pro účastníky.“