Velký vrchol sezóny prožívají karlovarští hokejisté, kteří postoupili do semifinále play–off. Finále ligy však už mají za sebou jejich kolegové, sledge-hokejisté klubu SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary. Svoje premiérové zlato v nejvyšší soutěži vybojovali po souboji s pražskou Spartou. V celém ročníku i v závěrečných bojích se – Žraloci (Sharks) – mohli opřít o výkony borců z Chebu. Jeden z nich, třiačtyřicetiletý vozíčkář Miroslav Hrbek, naši žádost o rozhovor neodmítl.

Kolik hráčů z Chebu se vlastně na historickém úspěchu sledge-hokejistů SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary podílelo?
Z Chebska jsme v mužstvu celkem čtyři. Za Nowaco hraje moje maličkost, Petr Janoušek (gólman), Luboš Nejedlý mladší a Luboš Nejedlý starší. Ten se však v letošní sezóně ze zdravotních důvodů do ligy nezapojil.

Prozradíte, jaká byla oslava titulu?
No, byla velkolepá, i když se rozhodující třetí zápas hrál až v neděli v podvečer. Proto se několik hráčů do pařby moc nezapojilo. Museli totiž v pondělí ráno do zaměstnání.

Stíháte sledovat tažení vašich karlovarských kolegů z Energie hokejovým play-off?
No jistě a moc jim fandím. Byl jsem na všech domácích zápasech čtvrtfinále. Energie má letos výborné mužstvo a věřím, že potrápí v semifinále i České Budějovice. Trochu mne mrzí , že jejich boje nebudu moci sledovat osobně na zimáku v Karlových Varech. První domácí utkání Energie se hraje 25. 3. To už odlétáme s reprezentací na Mistrovství světa ve sledge–hokeji v Marlborough v USA. To je pro mne samozřejmě prioritní.

Co bylo na třízápasové finálové bitvě se Spartou nejtěžší?
Pro mne bylo určitě nejtěžší vzpamatovat se z porážky v prvním zápase finálové série, kdy jsme na Spartě prohráli 3:1. Druhý zápas jsme ale zvládli na výbornou a já osobně si myslím, že to byl náš vůbec nejlepší výkon v celé historii klubu, jak po taktické stránce, tak i po stránce nasazení. Třetí utkání už bylo zase o psychice, protože né nadarmo se říká, že ten poslední krok k úspěchu je ten nejtěžší. Já osobně jsem se na sebe moc zlobil, když jsem se nechal asi 5 minut před koncem zápasu za stavu 1:0 zbytečně vyloučit za hrubost a tím riskoval vyrovnání. Klukům jsem se za to po zápase omluvil, ale vše bylo prominuto, protože stav se nezměnil a my jsme mistři!

Před časem jste se svěřil, že se chystáte na mistrovství světa do Ameriky…
Jak už jsem se zmínil tak odlétáme 25. 3. dopoledne a mistrovství pro nás začíná 29. 3. zápasem s Koreou. My hrajeme ve skupině B šampionátu a proto naším jediným cílem je skončit nejhůře na 2. místě a tím si zajistit postup do A skupiny příštího mistrovství světa, které se koná za rok a zároveň to bude nominační turnaj na paralympiádu v roce 2010 ve Vancouveru. Další aspekt je ten že Karlovy Vary podaly oficiální žádost na pořádání mistrovství světa ve sledge– hokeji pro příští rok, kdy by se mělo hrát v nové KV Aréně. Zájemci o pořadatelství jsou však i z Německa a Norska, takže se teprve uvidí jak, to dopadne. Kdo by měl zájem sledovat naše snažení na šampionátu v Americe – přikládám adresu stránek: http://ww.sledge2008.com/.