Už jen několik dní dělí Miroslava Nenutila (ČSSD), vítěze druhého kola senátních voleb ve volebním obvodu číslo tři, který zahrnuje Tachovsko a Chebsko, od okamžiku, kdy zasedne v Senátu ČR. Svého protikandidáta Ivo Mlátilíka (NK) porazil poměrem 67,7: 32,3 procent hlasů. Novopečenému senátorovi, který vystřídá dosavadního senátora za třetí obvod Ladislava Macáka (ČSSD), jsme položili několik otázek.

Jak oslavíte vaše vítězství v senátních volbách?
Na velkolepou oslavu nepomýšlím a není na ni ani čas. Ke konci týdne zvu všechny, kteří mi v kampani pomáhali, k posezení na hranici obou okresů, abych jim všem poděkoval.

Na co se v první řadě zaměříte poté, co zahájíte činnost v Senátu?
V prvé řadě se chci seznámit s chodem Senátu. Musím si vybrat výbory a komise, ve kterých budu pracovat. V tom chci preferovat své zkušenosti ze školství, komunální a regionální oblasti.

Jak skloubíte funkci senátora a starosty města Stříbra?
Výsledky radnice nejsou záležitostí pouze starosty. A protože se ve Stříbře mohu opřít o solidní tým a po domluvě s panem místostarostou, necháme si nějaký čas na rozmyšlenou. Bude-li nutno, navrhnu opatření, která zajistí, aby Stříbro na mé senátorování nedoplácelo.

(Martina Sihelská)