Totální nerespektování zákazu ohňostrojů v centru Chebu předvedli o silvestrovské noci obyvatelé města k nové vyhlášce o veřejném pořádku. Oslavy konce roku a začátku nového si nenechaly na chebském náměstí Krále Jiřího ujít desítky lidí.
Neodradily je ani výzvy městské policie, že je zakázáno odpalovat pyrotechniku v historickém centru města a přilehlých ulicích.
„Na Silvestra je to zakázáno?“ divili se mnozí, když je na tuto skutečnost strážníci upozorňovali.
Ještě půl hodiny před půlnocí byli muži zákona nad oslavujícími v přesile. Na náměstí byla celkem čtyři vozidla státní i městské policie.
„Ředitel nám řekl, že máme být dnes shovívavější,“ poznamenal strážník Martin Vojta, aniž by ve chvíli, kdy tuto větu říkal, tušil, že se strážníkům a policistům nepodaří oslavující lidi od jejich úmyslu odpalovat na náměstí rachejtle odradit. Dav lidí byl rozjařený a ze strážců zákona si vůbec nic nedělal. Proto nakonec policisté vůbec nezasahovali a jen kontrolovali, zda někdo nemá příliš nebezpečné pyrotechnické efekty.
Silvestrovská noc ovšem neznamenala jen veselí a oslavy. Například zdravotníci měli plné ruce práce s těmi, kteří to přehnali s alkoholem. Krátce před půl druhou v noci byli strážníci městské policie přivoláni k namol opilé patnáctileté dívce. „Záchranáři mi říkali, že jezdí celou noc od případu k případu,“ informoval
strážník Vojta, když doprovázel dívku do nemocnice.