Konečně. Husté sněžení posledních dnů, které tak zamotalo hlavu silničářům a motoristům, udělalo radost milovníkům lyžování. Nebudou muset za svým koníčkem jezdit do vzdálených hor.

„Lyžařský areál v Aši zahajuje zkušební provoz v sobotu 13. prosince od 10 do 13 hodin,“ informoval tiskový mluvčí ašské radnice Milan Vrbata. Ašský lyžařský areál se nachází na vrchu Háj.
Pro lyžaře jsou zde připraveny dvě sjezdovky a nový vlek s kapacitou 900 osob za hodinu.
Podle internetových stránek areálu leží na sjezdovkách 24 centimetrů sněhu.

Druhý lyžařský areál na Chebsku je v Mariánských Lázních. Jeho výhodou je maximální dostupnost. Leží totiž na okraji lázeňského centra.
„V posledních dnech nám napadlo 20 centimetrů nového sněhu. To bohužel k zahájení provozu ještě nestačí,“ uvedl správce mariánskolázeňského skiareálu Vladimír Černý.
„Intenzivně ale dosněžujeme a provoz zahájíme v sobotu 20. prosince v 9 hodin ráno. To už pojede lanovka i vleky,“ zdůraznil Vladimír Černý.

Díky přívalu přírodního sněhu a dalšímu zasněžování otevřeli další část zimního areálu i vlekaři v Bublavě. Kromě hlavní sjezdovky je tak lyžařům k dispozici i Malý Bleiberg a takzvaná lesní trať.