Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tradiční vánoční jarmark potěšil všechny přítomné

Cheb - Nejen rodiče školáků z 2. Základní školy v Chebu obdivovali rukodělné výrobky svých ratolestí. Výdělek z jarmarku poputuje například na zakoupení pomůcek

15.12.2007
SDÍLEJ:

ŠKOLÁCI SAMI VEDLI DÍLNY. Žáci 2. Základní školy se na vánočním jarmarku spolu s 'dospěláky' učili, jak mají mají třeba uplést vánočku. Foto: Foto: Rudolf Kočí

Již tradiční vánoční jarmark uspořádali žáci a učitelé 2. základní školy v chebské Májové ulici.
Tato 'předsváteční' akce ani nemohla začít jinak, než rozzářením krásného vánočního stromku, který se nachází ve vestibulu školy, a pěveckým vystoupením sboru.

Po kulturním začátku se již návštěvníci mohli přesunout do přízemí budovy školy, kde se jarmark konal. Rodiče, příbuzní dětí i ostatní si na něm mohli zakoupit výrobky dětí.

„Vyráběli jsme hlavně při hodinách výtvarné výchovy, bavilo mě to,“ vysvětlila Veronika Dudová z šesté třídy.
V roli prodejců byly samotné děti. Ty na svých třídních stáncích nabízely nerůznější přáníčka, papírové, keramické nebo skleněné andělíčky, rozmanité zápichy do květináčů, lucerničky a desítky dalších druhů dárků a dárečků. Výrobky se dětem povedly. Každý návštěvník si v rukou něco odnesl.
„Vánoční jarmark má u nás ve škole už svou tradici. Vydělané peníze použijí děti na nákup pomůcek a potřeb pro volnočasové a školní aktivity a nově také na krmení pro psí útulek,“ řekl ředitel školy Bohumil Jecha. „Zvláště mě těší, když od rodičů slyším, že je tu příjemná atmosféra a že se tu cítí prostě fajn,“ dodal ředitel.

Celé odpoledne doplnily rukodělné činnosti, které vedli samozřejmě také samotní šikovní žáci. Tady se stala nejvíce obleženými místy ta, kde rodiče i děti pletli vánočky nebo se učili nejrůznějším postupům při balení dárků.
Příjemnou novinkou bylo i opékání vuřtů na ohni a další občerstvení na školním dvoře. Z připravené stovky vuřtů nezbyl ani jediný.

15.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Stávka: Lékaři i lékárníci protestují

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovy Vary, Plzeň – Kauza tajných policistů, kteří se zbraní v ruce ohrožovali řidiče v Plzni, protože je bliknutím upozornil na to, že se na silnici vozem pohybovali riskantně, má další pokračování.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení